Auto24ringil algasid motoringraja Eesti meistrivõistlused

Superbike start: Martin Pärtelpoeg (39) , Hanno Velt (11). Foto: Rauno Kais
Kui paljudes Eesti paikades sadas eile vihma, siis Pärnus paistis päike ja rajal valitsesid üpris suvised ilmastikuolud, tänu millele toimusid kõik Eesti motoringraja avaetapi sõidud pea ideaalsetes tingimustes.

Kõige kiiremas Superbike klassis asus võistlust juhtima sel hooajal antud klassis debüüdi teinud Martin Pärtelpoeg (MC39), kes siiani oli Eesti valitseja SuperStock600 klassis. Kvalifikatsioonis teise aja sõitnud noormees võistles avaetapil uuel Hondal, mis soetati Eesti Harley-Davidsoni maaletooja abiga ja ajanappuse tõttu tuli rajale minna põhimõtteliselt standardmasinaga. Pärtelpoega asusid jälitama kvalifikatsiooni kiireim, Pärnus resideeruv soomlane Sami Penna (BMW) ja stardis takerdunud valitsev Eesti meister Hanno Velt (RedMoto RC, Kawasaki), kes tõusis kolmandale kohale esimese ringi lõpuks. Trio sõitis koos mõned ringid, kuid siis hakkasid Pärtelpoeg ja Penna tasapisi Veldiga vahet suurendama. Penna, kelle nimele jäi ka kiireim ringiaeg, möödus Pärtelpojast kuuendal ringil ja sõitis konkurentidelt eest ning võitis sõidu 12,26 sekundiga Pärtelpoja ees. Velt, kes võistles tavapärase Pirelli asemel seekord Dunlopi toodanguga ja seetõttu ei tundnud end nendega kõige mugavamalt, sõitis ülejänud sõidust turvaliselt kolmandal kohal ja jäi lõpuks võitjale alla 28,63 sekundiga.

SuperStock600 ja Rookie 600 ühissõidus haaras stardist liidrikoha ajasõidus kiireima ringi sõitnud Kristjan Beljaev (Yamamoto RC, Yamaha), kes kadus konkurendidelt kiiresti eest. Mõne ringiga suutis aga ajasõidu teine lätlane Janis Eglitis (Kawasaki) oma tempo selliseks saada, et tõusis teiseks ja hakkas liidriga vahet vähendama. Duell esikohale kestis mitu ringi ja päädis sõidu kiireima ringiaja välja sõitnud lätlase võiduga, lõpujoonel oli tema edu Beljaevi ees 2,97 sekundit. Kolmandaks tuli leedulane Šarunas Pladas (Yamaha), kes jäi Eglitisesele alla juba 14,07 sekundiga. Ajasõidus kolmanda aja saanud noor Hannes Soomer (Speedline Racing, Honda), kes võistleb tänavu Euroopa ringradadel European Junior Cup sarjas, ei saanud head starti, kuid suutis end sõidu keskpaigaks kolmandale kohale sõita. Kaheksandal ringil tegi ta aga sõiduvea ja kaotas mitu kohta ning oli lõpuks viies. Eelpool mainitud sõitjad kuulusid kõk SuperStock600 klassi.
Sõidu kaks õrnema soo esindajat Anastassia Kovalenko (Kallio Racing, Yamaha) ja Maarja Noorak (A2 Racing, Yamaha) lõpetasid sõidu vastavalt 10-ndal ja 15-ndal kohal. Kovalenkole kuulus parima eestlasena Rookie 600 arvestuses lätlaste Rolands Legzdinši (Honda), Dainis Linkise (Kawasaki) ja soomlase Patrik Anderssoni (Yamaha) järel neljas koht ning Noorak oli SuperStock600 klassis 7-s.

Külgvankritel ei leidunud vastaseid eelmisel aastal nii Eesti kui Soome meistritiitlid võitnud Eero Pärmile (Pärm Racing Team, LCR-Suzuki), kellel tänavu uueks korvimeheks Marion Meius. Mehed võitsid juba Soome meistrivõistluste avaetapi ja võtsid ka auto24ringilt ülivõimsa võidu, kui edestasid teise koha saanud võistkonda 39,57 sekundiga. Liidrite taga pidasid põnevat duelli terve sõidu soomlased Markku Artiola – Joonas Salu (ASR-Yamaha) ja Pasi Vepsä – Marko Mustaniemi (LCR-Yamaha) ning seekord jäid peale esimesena nimetatud mehed ja seda 4 sekundiga.

Rookie 1000 masinaklassis võidutses lätlane Maris Dankers (Kawasaki), kes tõusis liidriks sõidu keskel, kuna seni liidrina sõitnud Janno Pilt (Yamamoto RC, Yamaha) katkestas tehnilistel põhjustel. Tubli sõiduga sõitis end teiseks Erkki Maripuu (Kawasaki), kes ei saanud laenatud tsikliga head starti ja oli avaringi järel alles viiendal kohal, sõidu võitjale kaotas ta lõpuks 1,83 sekundit. Kolmandana ületas lõpujoone lätlane Guntars Borovskis (Honda), tema jäi esikohast juba 17,27 sekundit.

Tänavatsiklite ehk C-klassis võttis kindla võidu Albert Dubnitski, kes edestas teisena lõpetanud Andry Blanki (mõlemad Kawasaki) 11,57 ja kolmandaks tulnud Erki Antot (BMW) 18,72 sekundiga.

Eesti motoringraja meistrivõistlused jätkuvad 5.-6. juulil ja seda jälle auto24ringil.