Autoringraja Eesti meistrivõistluste esimese etapi avapäev pakkus põnevaid sõite

Vormel Scandic. Foto: Rauno Paltser
Vormel Scandic. Foto: Rauno Paltser
auto24ringil alustati laupäeval Eesti autoringraja meistrivõistlustega, mis on ühtlasi ka Läti, Leedu ja Balti meistrivõistluste etapp. Avapäeval sõideti kvalifikatsioonid ja esimesed võistlussõidud, publikut oli soojal päeval raja äärde kogunenud palju ning vaatamist jagus igasse starti.

Tänavuse hooaja üheks eesmärgiks on, et Eestis oleks korralik vormeliklass ja hooaja avaetapil on stardis viis masinat, kuid juba järgmistele etappidele on oodata rohkem sõitjaid. Kõik viis sõitjat näitasid sarnast kiirust, kvalifikatsioonis mahtusid nad 0,7 sekundi sisse. Kvalifikatsiooni võitis Antti Rammo Raimo Kulli, Tõnis Vanaselja, Markus Jugala ja Karl-Gustav Annuse ees. Esimeses sõidus tegid Rammo ja Jugala valestardi, mille eest nende ajale lisati 20 trahvisekundit. Rammo kihutas küll alguses liidrikohal, kuid sõiduvea tõttu kaotas ta positsiooni ja karistussekundid ei lubanud tal lõpuks enamat neljandast kohast, Jugala pidi sõidu katkestama. Sõidu võitis Tõnis Vanaselja Karl-Gustav Annuse ja Raimo Kulli ees.

BMW 325 klassis oli rajal kokku 14 autot, teiste seas tänavu neli EMV etappi kaasa tegev laulja Koit Toome. Kvalifikatsiooni võitis Allan Tigane, Mikk Maaten teine ja Gabriel Dominic Sergo kolmas. Koit Toome, kellele oli see esimeseks selliseks võistluseks elus, oli neljas, kaotades Tigasele 1,1 sekundit.Algselt asus sõitu juhtima viiendalt kohalt hea stardi teinud Enar-Klaus Kunman, kellest aga varsti möödus Tigane, lõpuks jäi kahe mehe vahe 1,1 sekundi peale. Kolmas oli 3,3 sekundi kaugusel võitjast Sergo. Pikalt viiendal kohal sõitnud Toome tegi vea ühel pidurdusel ja langes seitsmendale kohale, kus ka sõidu lõpetas.

HRX Camaro Cup esimeses sõidus oli kiireim Jari Nurminen Toni Lähteenmäki ja Janel Nurmineni ees, parima eestlasena oli Raivo Hääl viies. Baltic Open esimese sõidu võitis Vitali Kalmi Meelis Annuse ees ja Kumho Challenge avasõidus jättis võidu koju Peeter Peek, edestades rohkem kui poole minutiga Artjom Koclamazaslivi’t.

Pühapäeval jätkuvad Eesti autoringraja meistrivõistluste esimese etapi sõidud auto24ringil.