Balti driftihooaeg algas Riias

Betsafe Baltic Drift Championship nimelise üritusega sai eelolnud nädalavahetusel Riias antud avalöök ka Eesti Drifti meistrivõistluste sarjale.

Eesti sõitjate kombe kohaselt olid kohal kõik,kellel tehnika korras ja vaim sõiduks valmis. Reedene treeninpäev hakkas küll korraliku pilvise ilmaga,kuid laupäevaseks peaesinemiseks lõunanaabrid ilmataadi kinni maksnud ja säras spordiala toetav päike,et driftist viimnegi mõnu kõtte saada. Eesti sportlased esinesid hästi ja medaleid sai korjatud mõlemates suurtes klassides. Konkurents oli karm. Kokku oli tulnud 144 võistlejat,mis drifti mõistes on palju. Keskmiselt on see number 30-50 sõitja vahel. Seda kaalukamad olid tulemused – Eesti meister Harold Valdma noppis pronksi PRO-klassi Baltimaade arvestuses ja Marco Prems oli üle nii kaasmaalastest, kui ka Läti parematest PRO-Am klassis ja tõi koju kullakarva medali.

Üldarvestus klasside järgi:

Street
ANSIS ANDERSONS LAT
DĀVIS MANGALIS LAT
IMANTS BITMETS LAT
(Parim eestlane #13 Michael Reiljan)

PRO-Am
MARCO PREMS EST
EVALDAS ŠILIAUSKAS LAT
INTIS BĒRZIŅŠ LAT

Baltic PRO
ĒRIKS ULASS LAT
INGUS JEKABSONS LAT
HAROLD VALDMA EST

Kodumaa pinnal saab meie meeste toimetusi jälgida juba sel nädalavahetusel(11-12.05) Laitse Rallypargis, kus saab aset leidma meistrivõistluste teine etapp kõikidele klassidele. Tandemeid ja võistlusmomente jagub nii reedesse, kui laupäeva.