Baltikumi kestvuskrossi meistrivõistlused jätkusid Lätis

Vidrizi start. Foto: Madli-Liis Kuus
Vidrizi küla külje all peeti käesoleva aasta Läti ja Baltimaade järjekorsed etapid kestvuskrossis. Hommikul porise ja libedaga prooviringi läbides rada sõitjatele palju head ei tõotanud, kuid hiljem olud paranesid ja tingimused muutusid pea ideaalseteks.

Eesti sõitjate sõnul nii sirget kestvuskrossi pole nemad veel sõitnud ning ainuke koht, kus rattad maast lahti saadi, oli üks üle tee hüpe, sest pool rada oli põllu peal nõlvadest üles alla ja teine pool kulges metsavahelistel teedel. Rada oli üpriski sirge ja lai ning mööda sai sõita igal pool.

Soolotsiklite absoluutarvestuses võidutses lätlane Edgars Silinš, kes edestas kaasmaalast Ugis Klimonsit pooleteise minutiga. Kolmandaks sõitis samuti lätlane Janis Vinters, aga tema kaotas võitjale juba ühe ringiga. Parim eestlane oli sarnaselt eelmisele etapile Timmo Mõts, kes oli absoluudi 8., temast 8 sekundit hiljem lõpetas Riho Keerme. Esimese 20 sekka sõitsid end veel Argo Keerme, Jarmo Lehiste ja Allar Keerme, kes olid vastavalt 13., 18. ja 19.

E1 klassis võitis etapi Silinš, kellele järgnesid leedulane Domas Grundele ja lätlane Jurijs Ziskuns, E2-s sõitsid end poodiumile Klimons, Vinter ja Mõts ning E3-s lätlased Lauris Ermanis ja Einars Vinters ning leedulane Dovydas Venclovas. Eestlastest olid Allar Keerme E1-s 6., Riho Keerme E2-s 4., Argo Keerme ja Lehiste olid E3-s 4. ja 5., Jüri Koger oli Enduro arvestuses 6. ja Madis Pool Veteranides samuti 6. Eelmisel etapil 85cc klassis võidutsenud Genry Arras pidi seekord lätlase Miks Rasmanise järel teise kohaga leppima.

Neljarattaliste sõidus võidutses quadil võistelnud Janis Arbidans, kellele järgnesid samal tehnikal võistelnud võitja kaasmaalased Gatis Irbe ja Andris Ciršs. Parim ATV sõitja oli Kalev Kõivsaar, kes oli 7., kuid parim kuni 750cc ATV-de klassis, kus teise koha sai Tanel Veerpalu.

Meeskondlikus arvestuses kuulus Jõhvi motoklubile, keda esindasid kõik Keermed, 5. koha.

Balti kestvuskrossi meistrivõistlused jätkuvad 10. oktoobril Haapsalus Kiltsi lennuväljal.