Baltikumi parimal ringrajal toimub Eesti suurim võidusõidu võistlus

Foto: Darius Grinbergas
Foto: Darius Grinbergas
16.-18.juunini toimub Pärnu külje all Audrus asuval auto24 Ring rajal Eesti suurim ringirajavõistlus Baltic 1000 km Race. Võistlus toimub legendaarsile ringrajal, mis asutatud pea sada aastat tagasi.

Nelja aasta eest läbis rada põhjaliku uuenduskuuri ning möödunud aastal sai FIA Grade 4 litsentsi. See on teinud rajast populaarse võistluspaiga nii Balti- kui Skandinaavia maadest pärit võistlejatele.

Pärnu raja ajalugu

“Esimene võistlus Pärnu ringrajal sõideti ligi sada aastat tagasi. Algselt oli rada 6,1 km pikk ning raja osana kasutati kolme rajaäärset teed, mis võistluste ajaks tavaliiklusele suleti,” rääkis raja tänane juht Andres Hall. 1989 aastal lühendati rada 3,6 km peale, kuid endiselt kasutati rajas lõike, mis olid igapäevaselt tavaliiklusele avatud.
Peale 2000. aastal toimunud rajauuendust jäi küll raja üldkasutatavaks lõiguks vaid 350 meetrine lõik maanteest, kuid raja pikkust lühendati 2,1 km peale.
Neli aastat tagasi pöörati Pärnu ringraja ajaloos uus lehekülg, kui rada sai lisaks uuele kattele ka seni puudunud võistluskeskuse ning suleti tavaliiklusele täielikult. Kuue miljoni euro eest renoveeritud ringrada on 3,2 km pikk ning selle 20 000 ruutmeetrine boksiala mahutab 23 meeskonda. Renoveerimismaksumusest pool tasuti tänu Euroopa Liidu fondidele. Ühtlasi sai raja nimeks auto24 Ring.

Kaasaja suurim võistlus

Endine ringrajasõitja ja auto24 ringi juht usub, et eelseisev Baltic 1000 km võistlus saab olema kindlasti kaasajastatud Pärnu ringraja suurim võistlus.
“Seni on meil toimunud erinevate klasside võidusõite ja teste: F4, Porche Cup ja palju kohalike- ning välissarjade võistluseid. Me pole küll enne nii suure osalejate arvu ja pealtvaatajaid kohale meelitava võistluse korraldamisega kokku puutunud, kuid oleme selleks väljakutseks valmis,” sõnas Andres Hall enne eelseisvat Baltikumi suurimat ringraja võistlust.
Korraldajad teevad juba ettevalmistusi, et nii rada, kui võistluskeskus suudaks omaltpoolt pakkuda kõik vajaliku, et võistlejate ja pealtvaatajate kohalolek meeldivaks elamuseks muuta. Hetke prognooside kohaselt on Baltic 1000km kolmele võistluspäevale oodata kuni 20 000 pealtvaatajat.
Baltic 1000km teine korraldaja Darius Grinbergas lubab, et pealtvaatajad näevad võistluse stardis meie regioonis väga unikaalseid ja kiireid võidusõidumasinaid. “Me saame pea iga nädal mõnelt väga huvitavalt ja kiirelt meeskonnalt teateid, et nad soovivad meie võistlusel osaleda. Maserati ja Mercedes-Benz SLS AMG GT3 masinatel osalevad meeskonnad on juba oma osalemise kinnitanud ja ma olen päris kindel, et stardirivis saab olema palju kiireid ja huvitavaid masinaid ning sõitjaid,” võttis Grinbergas võistlejatega seotud info kokku.