Baltikumi suurim motoringrajavõistlus toob auto24ringile üle 100 võistleja

(vasakult) Kaiko Kolkanen, Marko Rohtlaan, Jüri Randa Jun
(vasakult) Kaiko Kolkanen, Marko Rohtlaan, Jüri Randa Jun
Sellel nädalavahetusel leiab auto24ringil aset Baltikumi selle aasta suurim motoringrajavõistlus, kui koos Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste kolmanda etapiga sõidetakse ka Soome meistrivõistluste etapp ja stardis on kõvasti üle 100 tsikli. Teiste hulgas on loomulikult ka Vihur Motosport meeskond ja taas on legendaarse Vihuri värvides rajal kolm tsiklit. Vihur Motosport läheb nädalavahetusele vastu suure huviga, sest sellel korral ollakse esmakordselt võistlustules uue, just valminud Yamaha R1 tsikliga.

Just uue tsikliga on Vihur Motosport meeskonnal viimastel nädalatel palju tegemist olnud. Uue Yamaha R1 sissesõit on tehtud ja viimasel nädalal keskenduti tsikli võistlusseadesse saamisele ning siin oli suur panus MRT Tech meeskonnal, eesotsas Georg Leonoviga. Uue tsikliga hakkab sõitma Jüri Randla juunior, kes sellega seoses vahetab ka klassi ja võitleb nüüd B1200 klassi punktide eest. Kuna see nädal kulus veel uuele tsiklile viimase lihvi andmise peale, siis päris kiire sõidu trenni ei jõutud sellega enne nädalavahetust teha. Küll on Randla juunior reedel saanud juba teha kaks vabatrenni ja ringiajad parenevad. Meeskonna juhi Marko Rohtlaane sõnul saab Randla kindlasti iga sõiduga tsikliga aina paremini tuttavamaks ja see võistlus ongi rohkem harjumiseks uue sõiduvahendiga, mis muidugi ei tähenda, et ei minda võitlema.

Kaiko Kolkanen jätkab klassis Superstock 600 ja tsikliks tuttav Yamaha R6. Enne auto24ringi võistlust muudeti tema tsikli seadistust ja Kolkanen oli muudatustega rahul ning püüab jätkata sealt, kus Kemoras pooleli jäi. Soomes tuli ta koos kohalike konkurentidega sõites viimases sõidus kaheksandale kohale. Nädalavahetusel on stardis sama seltskond pluss Eesti sõitjad.

Vihur Motospordi kolmanda tsikli, Yamaha R6 sadulasse sooviti taaskord saada mõni mainekas välissõitja. Kahjuks langes nädalavahetus kokku mitmete teiste võistlustega ja üks sõitjatest, keda kutsuti, vigastas end. Kuid kolmas tsikkel ei jää boksi seisma, sellege kihutab rajale Eesti parimate naissõitjate hulka kuuluv Maarja Noorak, kes tsiklit proovides tundis, et klapp on hea ja nii saadigi kokkuleppele.

Tiimi juhi Marko Rohtlaane sõnul ootab Vihur Motosporti ees põnev nädalavahetus. „Väga hea, et Eestis selline võistlus tehakse, kus on ka soomlased sõitmas. Sõitjaid on palju ja konkurents on igas klassis väga tihe. Poodiumile tõusmine on keeruline, kuid usun, et meie sõitjad näitavad nädalavahetusel head kiirust ja püsivad konkurentsis,“ ütles Rohtlaan.

Laupäeval sõidetakse kvalifikatsioonid ja esimesed võistlussõidud, pühapäeval teised võistlussõidud.

Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste kolmanda etapi ajakava: www.msport.ee/wp-content/uploads/2016/03/8.-10.07.16-ajakava-V10.pdf