Dakar Team Estonia Dakari avapäev möödus probleemideta

dakar2Dakari maratonralli esimene katse sõideti Argentinas pühapäeval, 5. jaanuaril ja korraldajad olid sõitjatele valmis pannud alustuseks korraliku, 809 kilomeetrise tööpäeva. Asja ei tee lihtsamaks ka korralik kuumus, võistluste piirkonnas oli 30 kraadine kuum ilm ja ennustus lubab sama kuuma kui isegi mitte kuumemaid kraade ja järgnevateks päevadeks.

Päevad Dakaril jagunevadki suures plaanis võistlejatele kolmeks osaks, esmalt start laagrist ja ülesõit katsele, siis katse ning seejärel katselt sõit laagrisse, kus ööbitakse ja hooldatatakse sõiduvahendid. Osadel päevadel on siiski kas start või finiš laagris. Peale laagrisse jõudmist saavad sõitjad kätte järgmise päeva rajalegendi, mis tuleb läbi töötada ja see tähendab, et magama saavad sõitjad üsna hilja.

Dakar Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru startisid pühapäeval Rosariost kella poole kuue ajal hommikul ja olid pea umbes 12 tunni pärast San Luis’is, kus asub esimese päeva järgne laager. Hommikul sõideti 405 kilomeetrit peaasjalikult mööd suuremaid maanteid ülesõitu ja siis ootas ees 180 kilomeetrine katse. Katse oli oma iseloomult kiire ja kruusal ning tugeval pinnasel ning sõideti Sierra de Cordoba mäeaheliku lähistel. Katse lõpuks tõusid võistlejad pisut üle 2000 meetri kõrgusele merepinnast. Katse lõpust oli veel sõita 224 kilomeetrit ülesõitu, enne kui jõuti selle päeva laagrisse San Luis’is.

Eesti tsiklimehed Toomas Triisa ja Mart Meeru, kes kasutavad Dakaril Hollandi tiimi Honda HT Rally Raid Honda CRF 450 DakarX tsikleid läbisid avapäeva probleemideta. Toomas Triisa on avapäeva järel 57. kohal ja kaotab liider Joan Barreda’le (Honda) 25.43, Mart Meeru on 118 kohal, kaotust liidrile on 46.16.

Toomas Triisa: “Ärevus oli suur. Tagant alustades oli palju tolmu ja kohati üsna keeruline kivine rada. Kuid kõik sujus hästi ja meeleolu on hea nii mul kui Mardil. Homme taas uus päev, mil saame esmase maitse kätte ka liivadüünides, saab olema raske päev, kui sooja lubab kuni 40 kraadi.”

Esmaspäeval ootab tsikliklassis sõitjaid ees 724 kilomeetrine tööpäev, esmalt sõidetakse San Luis’ist 304 kilomeetri kaugusele, kus antakse start teisele Dakari katsele, mille pikkuseks on 359 kilomeetrit. Katse finišist tuleb sõita veel 62 kilomeetrit, misjärel jõuavad sõitjad San Rafaeli linna, kus on selle päeva laager. Katse kulgeb ümber Sierra Nevado mäeahela ja taas tõustakse ca 2000 meetri kõrgusele. Suurem osa katsest sõidetakse kõvemal pinnasel mägistel teedel, kuid sekka tuleb ka sõitu kivisemal pinnasel ja liivas.