Dakari maratonkatse lõppes Eesti sõitjatele edukalt (VIDEO)

dakar_1Kahest päevast koosnenud ja kokku 1228 kilomeetrine mootorrataste maratonkatse Dakaril pani sõitjad tõsiselt proovile. Kahe päeva vahelises laagris polnud sõitjatel mehaanikuid, kõik tuli teha ise.

Esimesel päeval tõusti 4300 meetri kõrgusele, kust laskumisel eksisid paljud, nii tippsõitjad kui erameeskondade piloodid. Osa sõitjaid jäi ka ööseks ühte väga järsu laskumisega kanjonisse lõksu, kust küll osa sõitjad pääses välja, kuid see tähendas 40 kilomeetrist ringi. Katkestamist oli palju, mõlemal päeval oli kokku 10-11 tunnine tööpäev. Heameel on, et Dakar Team Estonia sõitjad Mart Meeru ja Toomas Triisa said selle katsumusega edukalt hakkama ja on valmis viiendaks võistluspäevaks tänases laagris Chilecitos.

Maratonkatse teisel päeval oli Mart Meeru mootorrataste arvestuses 36, kaotades Pedero Garciale, kes katse võitis, 1.40.45. Toomas Triisa oli katsel 43 (+1.44.54). Peale neljandat päeva on Toomas 28 (4.07.31) ja Mart 45 (+4.57.52). Tsiklite liider on Joan Barreda, kelle edu Marc Coma ees on 3.10. Kolmas on Francisco Lopez (+5.12).

Mart Meeru: “Mõlemad päevad sujusid korralikult, navigeerimisega polnud probleeme ja tehnika kestis samuti hästi.”

Toomas Triisa: “Tegelikult läksid mõlemad päevad üsna hästi. Mõlemal päeval oli küll navigeerimisega pisut probleeme, millega kaotasin aega. Kindlasti oli see raske katsumus, raja ääres oli katkestajaid ikka väga palju. Väga erinevad rajaolud ja kohati oli õige tee leidmine ikka üsna keeruline.”

Viies päev viib sõitjad Chilecitost Tucumani, kiiruskatse on tsiklitel 527 kilomeetri pikkune, kui juurde lisada ülesõidud, on päeva pikkuseks 912 kilomeetrit.