Dakari viies päev oli sõitjatele tõsine katsumus

dakar5Dakari viies päev viis sõitjad San Juanist Tucumani. Kuna hetkel valitseb Argentinas kuumalaine, ootas sõitjaid ees karm päev. Esmase plaani kohaselt oli katse pikkuseks 527 kilommeetrit, kui ülesõidud juurde lisada oli päeva pikkuseks 912 kilomeetrit.

Kuid asjad muutusid, kui korraldajad otsustasid, et kaheks jagatud katse teine pool jäetakse tsiklitele ära, viidates turvalisusele. Sõitjatelt tuli infot, et osa võistlejaid olid väga kurnatud ja vedelikupuuduses.

Tänaseks suurimaks probleemiks osutus kontrollpunktide leidmine, kuna vihm oli rada pisut muutnud. Väga paljud sõitjaid said nende mitteläbimise eest ajatrahve. Ajatrahvi sai ka Mart Meeru. Kuid vaatamata sellele lägis Meeru tänase päeva ilma suuremate probleemideta. Katse lõppedes oli Meeru koht 49 ja kaotust katse võitnud Marc Coma’le kaks ja pool tundi. Absoluutarvestuses on peale viiendat päeva Mardi koht 42.

Toomas Triisa (pildil) tööpäev osutus veelgi keerulisemaks. Ajapunktide osas tulid Toomase ajad peale kahte punkti üsna aeglaselt. Hiljem selgus, et põhjus oli tehniline, kuid Toomas suutis siiski tsikli vaatamata raskustele katse finišisse tuua. Sealt edasi ootas 250 kilomeetrine sõit laagrisse. Laagris vahetati tal mootor ja ta saab Dakari jätkata.