Dakaril on täna magus puhkepäev (VIDEO)

dakar6Peale väga rasket viiendat päeva ootas sõitjaid Dakaril ees katse, mis viis nad Saltasse. Sellega on Dakar poole peal ja täna on sõitjatel puhkepäev.

Dakar Team Estonia sõitjad Mart Meeru (pildil) ja Toomas Triisa said päevaga edukalt hakkama ning võivad nüüd päeva puhata. Eriti just Toomas vajab seda puhkepäeva, sest tema sai peale viienda päeva probleeme vaid tund aega magada, enne kui taas rajale läks. Mehaanikud saavad täna laagris põhjalikult tehnika üle vaadata.

Kuuendal katsel oli Toomas (Honda) 49 ja Mart (Honda) 50, kaotades katse võitnud Prantsusmaa sõitjale Alain Duclos’le (Sherco) vastavalt 59.42 ja 1.00.28. Peale kuuendat katset on Mart Meeru 42. kohal, kaotades liider Marc Coma’le (KTM) 8.24.37, Toomas Triisa koht on 65 (+16.44.40).

‘Kahjuks ei ole ka tänavune Dakar läbi saanud surmajuhtumiteta. Viiendal katsel hukkus mootorrataste klassis sõitnud Belgia võistleja Eric Palante, kelle surma asjaolud pole päris selged. Lisaks hukkus kaks Argentina ajakirjanikku, kes sõitsid autoga kuristikku. Dakar Team Estonia avaldab hukkunute lähedastele ja omastele sügavat kaastunnet.