Driftilahing toimus otse Pärnu sadamas

Foto: Sven Suigussaar Photography
Peale seda kui nüüdseks maailmakuulus juunikuine Kehala ringraja võistlus seljataga siirdusid driftijad suvepealinna, et ka Lääne Eestis mõõtu võtta.

Kuna tegemist oli ka Baltimaade sarja etapiga, siis olia asukoht soodne lõunapoolsetele võistlejatele, kes võimalust kasutamata ei jätnud ja tulid vaatama mida suvisel Pärnul ja Eesti driftijatel neile pakkuda on. Ilmataat oli selleks korraks lotot mängivas tujus, ning kaks päeva sai tunda päikest, 30+ palavust, vihma, jahedust ja seda erinevates variatsioonides. Võistlust see ei mõjutanud, kuid riietuse valik oli pealtvaatajatele keeruline.

Miljööväärtuslik jõega piirnev rada ise asus Pärnu sadamas kardiraja territooriumil ja oli väga rehvivaenuliku kattega, kuid pakkus piisavalt kiirust ning oli hästi jälgitav. Võistlejaid tuli kokku 34, täpsemalt 17 mõlemas klassis. Ilusaid ja ahhetamapanevaid sõite ning vastasseise tuli mõlemast klassist. Samuti tuli ette tavapärasest rohkem tehnilisi apse mis nii mõnegi favoriidi lõpptulemust muutsid ja sõitjaid mõtetes vanduma panid.

PRO-Am-i meestest lahkus varasemate sõitude järgi tugev favoriit Ao Vaida plaanitust varem käigukasti rikke tõttu ning PRO-klassis lülitas endine Eesti meister Harold Valdma juba top 16 sõitudes välja valitseva meistri Mihkel Norman Tultsi. Lisaks suutis sellel hooajal vaid Balti sarja sõitev driftija lõpptulemusena edestada ka oma õpetajat, mitmekordset Läti meistrit Janis Eglitet, kes oli üks nendest kelle masina tehniline aps võistluse keskel võimalikku lõpptulemust muutis.

Huvitava lisana saab märkida, et kvalifikatsioonide võitjatel Andri Raudval (PRO) ja Karel Piirojal (PRO-Am) seekord poodiumile asja polnud.

Tulemused

PRO-klass/Baltic Drift Championship
1.Harold Valdma
2.Eriks Ulass
3.Janis Eglite

PRO-Am klass
1.Raigo Rande
2.Oliver Randalu
3.Sander Saar

Eesti meistrivõistlused driftis jätkuvad 10-11.08.2018 Rakvere külje all Kehala ringrajal, kuhu kohale tulemas ka Läti PRO-Am klassi nende meistrivõistluste raames.