Eero Madisson võitis Soome supermoto karikavõistlused

Eero Madisson. Foto: Rauno Kais
Iisalmis toimus meie põhjanaabrite supermoto meistri- ja karikavõistluste viimane etapp, kus Rahvuste supermotol osaleva Eesti koondisse ridadesse esmakordselt valitud Eero Madisson kindlustas endale Soome karikavõistluste võidu.

Madissoni hea võistluspäev sai alguse juba kvalifikatsioonis, kui ta sõitis välja Open masinaklassi kiireima ringiaja, mis andis talle finaalsõitudeks parima stardikoha. Esimeses sõidus asus Madisson (TM) liidriks juba võistluse alguses ning suurendas pea iga ringiga järgnevatega vahet ja edestas lõpuks teiseks tulnud Janne Tainiot (KTM) pea poole minutiga. Kolmandaks sõitis end aastaid tagasi Eestis ringrajavõistlustelt võite noppinud Staffan Söderström (Suzuki), kes kaotas teisele kohale ainult 0,2 sekundiga. Teist sõitu asus juhtima Söderström, kuid Madisson sai soomlasest kiiresti mööda ja hakkas kohe vahet sisse sõitma. Lõpujoonel oli ta edu Söderströmi ees pea 40 sekundit, kolmandaks tulnud avasõidu kümnes mees Sami Aman (KTM) jäi omakorda teisest kohast 15 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit 50 punkti kogunud Madissonile, talle järgnesid Söderström (42 p) ja Tainio (40 p), kes oli viimases sõidus neljas.

Soome karikavõistlustel võitis Madisson ühtekokku kuus sõitu ning oli korra teine ja korra kolmas. Hooaja kokkuvõttes saavutas ta kindla võidu kogudes 172 punkti, teise koha sai Aman (134 p) ja kolmanda Söderström (130 p).

“Hooaeg läks oodatust paremini ja esimeselt etapilt lootsin kohta esikümnes, aga endalegi üllatusena jagus kiirust rohkemaks ja võtsin etapivõidu. Kusjuures mul ei olnud erilist plaani üldse supermotot sõitma hakata, aga mu õpetaja Tapio Prätkälä pakkus selle idee välja ja nii siis proovisingi. Kuna mul olid õlasidemed katki, siis õpetaja ütles, et võiksin proovida, kuna see ei hakka nii pahasti käe peale, sest see oli peale vigastust aasta aega päris valus ja krossihooaeg jäi vahele. Eelmine aasta proovisin supermotot sõita ühe korra ja sõitsin talvel jäärada ning siis lihtsalt tundus, et see ala mulle meeldib ja tahaks tõsisemalt proovida. Siinkohal tahangi tänada Tapiot ja oma kooli Stadin Ammattiopistot, tänu kellele mu esimene hooaeg teoks sai,” rääkis oma supermoto debüüthooajast värske karikavõitja Madisson. “Kuna sellel hooajal rohkem eriti võistluseid siin lähedal ei ole, siis teen kõvasti trenni, et Rahvuste supermotol heas vormis olla. Loodan, et Itaalias sõit sujub hästi ja toon Eestile omas klassis head punktid ning leiaksin uusi sõpru ja trennikaaslasi, kellega oleks võimalik järgmine aasta koos treenida ja võistelda, kui võimalik. Uuel hooajal kolin ka S1 klassi, aga siiski päris MM-i veel sõitma ei lähe. Osalen Soome ja Eesti meistrivõistlustel ning proovin esmalt EM-i etappe kaasa sõita nii palju kui võimalik. Aga hetkel on veel täpsematest plaanidest väga vara rääkida, sest kõik see oleneb ju lõppude lõpuks sellest, kui palju vahendeid õnnestub järgmiseks aastaks kaasata.”

S1 klassis võitis nii Iisalmis mõlemad sõidud, kui ka hooaja kokkuvõttes meistritiitli valitsev maailmameister Mauno Hermunen (TM). Finaaletapil järgnesid talle Jan Forsten (TM) ja Ari Astedt (KTM, mõlemad 42 p), tiitlivõistlustel sai aga hõbeda Astedt (146 p) ja pronksi Forsten (143 p). Vennad Patrick ja Prants Pals (mõlemad TM) viimasel etapil ei osalenud ning olid hooaja kokkuvõttes vastavalt 9-s ja 14-s.

Järgmiseks suuremaks võistluseks on Madissonil ja Palsi vendadel 11.-12. oktoobril Itaalias Cremonas sõidetav Rahvuste supermoto.