Eero Pärm ja Mairon Meius võidutsesid Soomes

640p2rm-meiusi_BotniaBotniaringil sõideti Soome motoringraja esimene etapp, kus osalesid ka Eesti motosportlased. Oma eelmise aasta Soome meistritiitlit läks kaitsma ka Eero Pärm, kellel tänavu uueks korvimeheks Mairon Meius.

Juba kvalifikatsioon näitas, et uus meeskond töötab hästi ning eestlased edestasid teise aja sõitnud soomlaste Markku Artiola – Joonas Salu (ASR-Yamaha) kiireimat ringiaega 2,1 sekundiga. Teine Eesti meeskond Tarmo Tempel – Priit Kass (Suzuki) olid viiendad (+7,9 sek).

Esimeses sõidus asusid Pärm – Meius (Suzuki) kohe võistlejaterivi etteotsa ja võtsid kindla võidu. Teisena lõpetanud Artiola – Salu jäid võitjatest 30,1 sekundi kaugusele, kellele omakorda kolmandaks tulnud Jari Oino – Roope Pitkonen (Suzuki) kaotasid ainult 0,3 sekundit. Tempel – Kass katkestasid sõidu viiendal ringil.
Pärm – Meius ei andnud ka teises sõidus konkurentidele erilist sõnaõigust ja võitsid sõidu 28,7 sekundilise eduga Artiola – Salu ees. Nemad aga edestasid avasõidus neljandaks tulnud Pasi Vepsä – Pasi Ruponeni (Yamaha) napi 0,4 sekundiga. Tempel – Kass lõpetasid neljandana jäädes võitjatele alla 1 minuti ja 26 sekundiga.

Pärm – Meius võtsid seega Botniaringilt 50 maksimumpunktiga esikoha. Teiseks tulid Artiola – Salu (40 p) ja kolmandaks Vepsä – Ruponen (29 p). Tempel – Kass kogusid 13 punkti ja olid kaheksandad.

Supebike klassis võitis avasõidu Kari Vehniäinen (BMW), kes edestas Eestis resideeruvat Sami Pennat (BMW) ainult 0,6 sekundiga. Kolmandana lõpetanud Tapio Pirilä (BMW) jäi võitjale alla juba 9 sekundiga. Hanno Velt (Kawasaki) oli parima eestlasena kümnes, jäädes liidrist 27,4 sekundit, enda klassi arvestuses oli ta 9-s. Teine eestlane Aivo Avik (Yamaha) oli üldarvestuses 21-ne (+1.21,1), aga B-klassis 9-s.
Vehniäinen oli parim ka teises sõidus edestades Pennat lõpujoonel 2,2 sekundiga. Pirilä oli jälle kolmas jäädes võitjast 24,2 sekundit. Velt ületas lõpujoone nii üldarvestuses, kui ka enda klassis 8-ndana (+59,4). Avik oli 19-s ja B klassis jälle 9-s.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Vehniäinen (50 p), Penna teine (40) ja Pirilä kolmas (32 p), Velt oli 16 punktiga 7-s. Superbike B klassis moodustasid esikolmiku Olli Immonen (BMW, 50 p), Teemu Koskinen (Suzuki, 40 p) ja Markus Veistola (Kawasaki, 32 p), Avikule kuulus 14 punktiga 9-s koht.

Superstock 600 klassis võitis avasõidu Niki Tuuli 4,2 sekundilise eduga Eemeli Lahti ees, kellest omakorda 6,5 sekundit hiljem lõpetas Valter Patronen (kõik Yamaha). Eestlastest oli ainsana võistlustules naisvõistleja Anastassia Kovalenko (Kawasaki), kes oli 24 sõitja hulgas 22-ne, jäädes võitjale alla 1.55, B-klassis kuulus neiule 7-s koht.
Eemeli võttis aga teises sõidus Patroneni ees 7,2 sekundilise vahega kindla võidu ning kolmandaks tuli seekord avasõidu neljandana lõpetanud Ville Kandelin (Triumph), kes kaotas võitjale 12,1 sekundiga. Kovalenko ületas lõpujoone 19-ndal kohal, kaotust võitjale 1.06,8 ja sellega oli ta B-klassis samuti 7-s.
Kokkuvõttes kuulus etapivõit Eemelile (45 p), teiseks tuli Patronen (36 p) ja kolmandaks Ville Kandelin (29 p). B-klassis olid kolm paremat Pertti Lindegren (Yamaha, 50 p), Mikko Uski (Honda, 36 p) ja Markku Romppainen (Yamaha, 27 p), Kovalenkole kuulus 18 punktiga 9 osaleja seas 6-s koht.

Soome meistrivõistluste järgmine etapp toimub 14.-15. juunil Kemora ringrajal, kuid paljud Soome kiired sõitjad stardivad aga juba eeloleval nädalavahetusel auto24ringil toimuval suurel võistlusel.