Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Lätis maineka Kurzeme ralliga

Roland Murakas - Kalle Adler. Foto: Kristjan Madalvee
Roland Murakas – Kalle Adler. Foto: Kristjan Madalvee
Nagu juba viimasel paaril hooajal on traditsiooniks saanud, on Eesti ja Läti autoralli meistrivõistlustel kasutusel nn vahetusetapid. Tänavune Läti meistrivõistluste etapp Eesti pinnal on peetud, selleks oli juunis sõidetud Grossi Toidukaubad Viru ralli. Eesti sõitjate visiit lõunanaabrite juurde seisab ees sellel reedel ja laupäeval, kui Lätis sõidetav Kurzeme ralli on teist aastat järjest Eesti autoralli meistrivõistluste etapp. Tegu on selle hooaja Eesti meistrivõistluste viienda ning Eesti Juunioride autoralli meistrivõistluste neljanda etapiga.

Võistlusele on registreerunud kokku 70 võistluspaari kaheksast riigist. Läti korraldajad ootavad lisaks Eesti sõitjatele ka palju Eesti publikut ning teist aastat järjest on Kurzeme ralliraadios Marek Lindmaa. Läti autospordi jaoks on tegu olulise tähendusega ralliga, kui esimest korda stardib Läti rallisõitja uuema põlvkonna neljaveolise R5 klassi autoga. Varem vanema Mitsubishiga sõitnud Martis Svilis tuleb Liepajas starti Eesti meeskonna MM-Motorsport Ford Fiesta R5 autoga.

Paljud Eesti sõitjad osalevad ka Läti meistrisarjas, mis tähendab, et konkurents saab olema tihe mõlema riigi meistrivõistluste klassides.

Neljaveoliste autode arvestuses, kuhu ei kuulu N4 ja WRC autod, ei ole osalemas meistrivõistluste liidreid, MM-Motorsport meeskonna sõitjaid Timmu Kõrget ja Erki Pintsi, kes on sunnitud rahapuudusel Läti etapist loobuma. Meistrivõistluste kõrgeid punkte on püüdmas Radik Shaymiev – Maxim Tsvetkov, kes enne Kurzeme rallit kaotavad liidritele 40 punktiga.

N4 klassis on Lätis kohal Eesti meistrivõistluste neli esimest ekipaaži, kellel kõigil soov Kurzeme rallilt maksimumpunktid võtta. Klassi liidritena asuvad rajale Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov, kes on tänavu sõidetud neljast etapist võitnud kolm ning kogunud kokku 84 punkti. Klassi teise koha väärilised 68 punkti on kogunud Roland Murakas – Kalle Adler, kes hea tulemuse korral võivad läheneda oma klassi juhtpositsioonile ning tõusta Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuse liidriteks. Kolmanda EVO X masina toovad Lätis starti Markus Abram – Rein Jõessar, kes senise hooaja jooksul 41 punkti kogunud, millega omavad 5-punktilist edu Siim Plangi – Marek Sarapuu ees.

Etapi jätavad vahele Rainer Aus – Simo Koskinen ja Egon Kaur – Erik Lepikson, kes üritavad sarnaselt Kõrge ja Pintsiga otsida lisavahendeid, et sel hooajal veel Eesti meistrivõistlustel võistelda.

Esiveoliste autode 2WD 1600 klassis on sarnaselt N4 klassiga kohal meistrivõistluste peamised tiitlinõudjad. Klassi liidritena asuvad Lätis starti Rasmus Uustulnd – Imre Kuusk, kes senise hooaja jooksul kogunud 69 punkti. Meistrivõistluste teise meeskonnana stardivad Kurzeme rallile Eesti Juunioride autoralli meistrivõistluste liidrid Sander Pärn – James Morgan, kes tulevad Lätti otse Saksamaa MM-rallilt, kus said Drive DMACK Fiesta Trophy arvestuses teise koha. Punkte on neil Eesti meistrivõistlustel 56 ning neist vaid kolme punkti kaugusel on Kristen Kelement – Timo Kasesalu. Lisaks eelpool nimetatud sõitjatele on hooaja viiendal etapil starti tulemas Sander Siniorg – Annika Arnek, Roland Poom – Taavi Udevald ning möödunud aasta Kurzeme ralli 2WD klassi võitjad Rainer ja Rauno Rohtmets. Kui Kelment ja Rohtmets stardivad Citroen C2 R2 autodega, siis ülejäänud mainitud sõitjad Ford Fiesta R2 autodega.

2WD 2000 klassis on Lätis kohal meistrivõistluste liidrid Kristo Subi – Teele Sepp, kes kogunud 98 punkti. Kaheveoliste võimsamas klassis on teist ja kolmandat kohta hoidmas meie idanaabrid Mikhail Skripnikov – Anton Grechko (36 p) ja Aleksei Iofin – Evgenii Eliseev (32 p). Mõlemad ekipaažid on kohal ka Kurzemes.

E9 klassis on Lätis kohal klassi liidrid Rainer Meus ja Kaupo Vana, kes on hooaja neljast etapist võitnud kolm ning kogunud 84 punkti. Klassi teisena on starti tulemas Henri Franke – Alain Sivous (59 p) ning samuti on kohal meistrivõistluste neljandad Alari Sillaste – Arvo Liimann (32 p).

Klassis E10 on kohal kogu meistrivõistluste esikolmik: Martin Saar – Allar Heina (65 p), Kristjan Sinik – Martti Meetua (61 p) ja Alvar Kuusik – Riho Kens (48 p).

E11 klassis on meistrivõistluste arvestuse TOP5 sõitjatest puudu vaid Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa. Klassis liidritena tulevad starti Toomas Vask – Taaniel Tigas (69 p) ning neile üritavad kõva konkurentsi pakkuda Madis Vanaselja – Jaanus Hōbemägi (38 p), möödunud aastase Kurzeme ralli E-rühma teised Andrus Vahi – Alo Ivask (29 p) ja Lembit Soe – Ahto Pihlas (28 p).

E12 klassis on meistrivõistluste kõrgeid punkte ja klassivõitu püüdmas Allan Ilves – Kristo Tamm.

Kurzeme ralli start antakse reedel kell 16.15 Liepaja linnas asuvalt poodiumilt, esimesele kiiruskatsele stardib esimene auto kell 16.30 ja avapäeval sõidetakse viis katset. Laupäeval stardib esimene auto esimesele katsele kell 10.40, teisel päeval sõidetakse kuus kiiruskatset. Eesti publik saab Kurzeme ralli eestikeelse rallikava sellenädalase Autolehe vahelt, samuti saab ennast rallisündmustega kursis hoida kuulates kohapeal ralliraadiot Rietumu Radio sagedusel 105,8 Mhz, mis räägib ka Eesti keeles. Tulemusi saab jälgida Läti meistrivõistluste ametlikult lehelt www.lrc.lv.