Eesti autoringraja meistrivõistlused jätkusid Bikernieki rajal Riias (VIDEO)

Foto: Riga Summer Race
Foto: Riga Summer Race
Nädalavahetusel sõideti Riias, uuendatud asfaltkattega Bikernieki ringrajal Riga Summer Race, mis oli ka Eesti autoringraja meistrivõistluste eelviimaseks etapiks klassidele Formula Scandic ning BMW 325 Cup. Lisaks oli eestlasi osalemas ka teistes sarjades ja klassides.

BMW 325 Cup klassi sõidud toimusid koos Soome meistrivõistluste klassiga BMW Extreme ja stardirivis oli pea 20 masinat. Taas oli selles klassis rajal BMW 325 Cup omaaegne valitseja Raimo Kulli. Tema oli ka see, kes võitis esimese sõidu peale põnevat heitlust Mikk Maateniga võitis, edestades teda 0,6 sekundiga. Kolmas oli Soome võistleja Kari Aarnio, kes kaotas Kullile kahe sekundiga. Teises sõidus asus rivi vedama Mikk Maaten, kuid kolmandal ringil võttis liidrikoha enda valdusesse Kulli. Teise sõidu võitis aga Allan Tigane, kui Kulli auto kapott viimasel ringil lahti tuli ja esiklaasi ära varjas. Kulli kukkus sellega liidrikohalt kolmandaks ja sõitis osa viimasest ringist enda sõnul üsna tunde järgi, sest läbi esiklaasi suurt midagi välja polnud näha. Kahe eestlase vahele jäi Kari Aarnio. Pühapäeval oli kavas Soome meistrivõistluste etapi sõit, mille pikkuseks on 45 minutit ja kus on kohustuslikud boksipeatused ja soovi korral ka sõitjate vahetused. Selles sõidus oli kiireim Raimo Kulli, edestades Kren Tunderit ja Kari Aarniot.

Formula Scandic arvestuses oli avasõidus kiireim Antti Rammo, edestades Jan-Erik Meikupi ja Tõnis Vanaseljat. Vahed esikolmiku vahel olid üliväikesed, Rammo edestas Meikupi 0,7 ja Vanaseljat 1,3 sekundiga. Teises sõidus oli kiireim Vanaselja, Rammol tuli sellel korral leppida teise kohaga, kahe tiimikaaslase vahe oli vaid 0,8 sekundit. Kolmandana finišeeris Jan-Erik Meikup.

Balti turismiautode meistrivõistlustel võitis Tõnu Soomer (BMW M3 GTR) klassis BTC2 esimese sõidu, kuid teisest tulemust kahjuks kirja ei saanud. Baltic Open klassis said eestlased kokkuvõttes kaksikvõidu. Raivo Hääl (Camaro Cup) oli avasõidus teine ja võitis teise sõidu. Kaspar Aruvee (Lada) oli Hääle järel teises sõidus teine ja esimeses neljas ja kokkuvõttes teine koht. Kumho Challenge klassis oli Erko Puusaag kokkuvõttes 13. kohal.

Eesti autoringraja meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse sellel reedel ja laupäeval auto24ringil koos Põhjamaade FIA NEZ Formula 4 sarja etapiga.

Detailsed tulemused: www.mylaps.com/en/events/rgtiming/243396