Eesti enduro meistrivõistluste avaetapi võit läks Rannar Uusnale

Rannar Uusna. Foto: Rene Lehiste
E-3 klassis ja üldarvestuses oli parim Euroopa meistrivõistluste avaetapilt Portugalist viienda kohaga naasnud Rannar Uusna (KTM Racing Estonia). 40 punkti kogunud Uusna järel oli mõlemal päeval enam kui minutilise kaotusega teine Elary Talu (Sõmerpalu MK), kes kogus 34 punkti. Mulluse E-3 klassi meistri Elary Talu järel oli kolmas Toomas Triisa (RedMoto Racing) 30 punktiga.

Klassis E-1 näitasid parimat kiirust Sõmerpalu motoklubi sõitjad. Nii laupäeval kui pühapäeval oli kõige kiirem Aigar Leok, teenides kokku 40 punkti. Mõlemal päeval oli teine eelmise aasta Eesti meister Veiko Rääts 34 punktiga. Esimesel päeval kaotas Rääts nelja aasta eest MM-il hõbeda teeninud Leokile 42,8 sekundiga, teisel võistluspäeval aga 1.49,9. 28 punkti kogusid nii lätlane Gints Filipsons (C.E.C. I.S. Racing) kui soomlane Niko Aitta (TSMU), kuid kuna lätlane lõpetas teise päeva kolmandana, teenis ta sama koha ka kokkuvõttes.

Põnevus võidu peale oli suurim E-2 klassis, kus kahel päeval võidutses soomlane Eemil Helander edestades napilt Martin Leokit (Sõmerpalu MK). Helander teenis võitude eest 40 punkti, Leok aga 34. Laupäeval kaotas Leok soomlasele 15,7 ning pühapäeval vaid 1,2 sekundiga. Klassi kolmas oli soomlane Jiri Leino 28 punktiga.

Seeniorid 40+ klassis oli kindel võitja 40 punkti kogunud Toivo Nikopensius (Paikuse MK). Võrdselt 32 punkti teenisid Vaido Kalm (Sõmerpalu MK) ja soomlane Niko Pahlberg, kuid teine koht läks siiski Kalmule.

Juunioride arvestuses näpsas meistrivõistluste avaetapi võidu soomlane Kosti Kirjavainen (RedMoto Racing) 40 punktiga. 32 punkti kogusid teisena lõpetanud Reio Timmi (Sõmerpalu MK) ja kolmanda kohaga leppima pidanud soomlane Tino Nuuttinen.

Eesti karikavõistluste arvestuses oli startijaid viies võistlusklassis. Harrastajate konkurentsis võitis Andres Kukk (RedMoto Racing) 37 punktiga, teine oli Janar Säärits 32 punktiga ja kolmas Kristo Papstel (RedMoto Racing) 31 punktiga.

Algajate klassis läks kolmikvõit RedMoto Racingule. 37 punktiga võitis Helvis Trääder, 35 punktiga järgnes Ain-Gustav Bartels ja 26 punktiga Aare Pere.

Veteranid 50+ klassis võitis Andrus Allikvee (Aave Spordiklubi) 40 punktiga. Võrdselt 30 punkti kogusid vastavalt teise ja kolmandana lõpetanud Madis Pool (Pärnu MC) ja soomlane Pekka Sointula.

Uustulnukaid oli stardis kaks, klassi võitis Peeter Karja (Tartu EK) 40 punktiga, teine oli 17 punktiga Ralf Üpraus (Stingray Extreme). Naiste arvestuses võitis soomlanna Annamaria Karikuusi.

Kodune endurohooaeg jätkub mai lõpus Tallinna GP’ga, mis on peaprooviks 2018. aasta enduro maailmameistrivõistluste etapile.