Eesti jetisportlaste saavutused MM-sarjas tõusuteel

Marten Männi (paremal). Foto: Vittorio Ubertone
Laupäeval lõppes Araabia Ühendemiraatides, Dubais jetispordi MM-karuselli kolmas etapp. Kui möödunud hooajal osales sarjas üks Eesti sportlane,
siis käimasoleval hooajal osaleb Eesti sportlasi sarjas neli. Iga etapiga parandavad meie sportlased kohti ja on jõudmas suure medalimängu
piirile.

Enne Dubai etappi oli Marten Männi klassi SKI GP1 edetabelis kuuendal kohal ja suurepärast sõitu näidates saavutas ta Dubais selles klassis eestlaste jaoks esmakordselt pjedestaali koha tulles kolmandaks. Viimasele etapile on Marten minemas viiendalt kohalt ja medalikohast lahutamas 23 punkti. Markus Lutsokert, kes osaleb samuti SKI GP1 klassis, saavutas Dubai GP-l seitsmenda koha, mis on peale neljakuulist vigastusepausi väga hea tulemus. Kokkuvõttes hoiab Markus sarjas seitsmendat kohta.

Naistest oli SKI Ladies GP1 klassis Dubais suurim üllataja Kätriin Nilbe, kes võitis ajasõidu ja esimeses kahes sõidus tuli teiseks. Kolmandas sõidus sai saatuslikuks suur kukkumine ja etapi kokkuvõttes olles lätlanna Krista Uzarega võrdsete punktidega sai määravaks viimase sõidu parim koht, mis oli Läti võidusõitjal. Kätriinile neljas koht ja viimasele etapile minnes kuuendalt kohalt lahutab pronksmedalist hetkel 13 punkti.

Runabout GP1 klassis võistlev ja Dubaile eelneval etapil kolmanda koha saavutanud Anton Pankratovil sellel etapil väga hästi ei läinud. Nagu tehnikaspordis ikka juhtub, maadles Anton terve võistluse tehniliste probleemidega saades kirja ainult ühe sõidu ja järgmisele etapile läheb Anton üldarvestuses üheteistkümnendalt kohalt.

Jetispordi MM-sarja viimane etapp toimub ka Araabia Ühendemiraatides, Sharjahs 18-20 detsembril.