Eesti Juuniorite autoralli meistrivõistluste avaetapi võitsid Sander Pärn ja James Morgan

Sander Pärn - James Morgan. Foto: Ando Burm
Sander Pärn – James Morgan. Foto: Ando Burm
Tänavu esmakordselt peetava Eesti Juuniorite autoralli meistrivõistluste avaetapiks oli eelmise nädalavahetuse Harju Rally. Sarja peaauhinnaks on minimaalselt osalemine 2015. aasta autoralli MM-etapil ja konkurents avaetapi parimate punktide osas oli väga tihe.

Sarjas osalevad automaatselt kõik Eesti rahvusest piloodid, kes on sündinud ajavahemikus 1.01.1989 – 1.01.1997. Kaardilugejale need piirangud ei kehti. Sarjas sõidetakse kuni 1,6 liitriste mootoritega kaheveoliste autodega ja kokku oli avaetapil selles arvestuses 9 sõitjat. Lisaks kokkuvõttes parimatele punktide andmisele, saab Juuniorite autoralli meistrisarjas punkte ka iga selles arvestuses võidetud kiiruskatse eest – kiiruskatse võit annab ühe punkti.

Eesti Juuniorite autoralli meistrisarja esimesel etapil, Harju Rally’il käis tuline heitlus ja jagus ka omajagu draamat. Teisel katsel liidriks tõusnud Sander Siniorg koos Annika Arnekiga (Ford Fiesta R2) olid sellel kohal kuni kuuenda katseni. Tihedas konkurentsis Sander Pärna-James Morgani (Ford Fiesta R2) ja Rasmus Uustulndi-Imre Kuusega (Ford Fiesta R2), eksis Siniorg kuuendal katsel ja sõitis teelt välja vastu katse ääres olnud maja ja katkestas. Sõitjad ise viga ei saanud ja duell esikoha peale jätkus Pärna ja Uustulndi vahel. Viimasele katsele minnes oli Pärna edu 7,7 sekundit. Uustulnd aga koges ebaõnne, kui lõhkus rehvi ja sellega ka lootuse võidu nimel kaasa rääkida. Seega on Sander Pärn koos James Morganiga Eesti Juuniorite autoralli esimese etapi võitjad, Rasmus Uustulnd-Imre Kuus teised, kaotades Pärnale 36,5 sekundit ja kolmandale kohale tulid Kristen Kelement-Timo Kasesalu, kaotades Pärnale pisut alla kahe minuti.

„Viimane Matsimäe katse õnnestus meil aga hästi ja saime sealt ka absoluudi kümnenda aja. Sekundeid kuskil ära ei andnud ja vigu vältisime. Rasmus kaotas aega rehvipurunemise tõttu,“ märkis Pärn. „Hea algus on meil tehtud ja ka Jamesi fännid on Walesis rahul. Konkurents on väga tihedaks muutunud ja peab tunnistama, et ei mäletagi millal viimati nii kõvasti pidi Eesti meistrivõistlustel pingutama. Andsime endast täna vajaliku maksimumi,“ rääkis Pärn.

Etapivõitja teenib Juuniorite autoralli meistrisarjas 25 punkti, millele lisanduvad võidetud kiiruskatsete eest lisapunktid. Kelement teenis ühe, Uustulnd kaks ja Siniorg ning Pärn kolm lisapunkti. Pärn on sarja liider (28 p), teine Uustulnd (20 p) ja kolmas Kelement (16 p).

Eesti Juuniorite autoralli meistrivõistluste punktitabel

1. Sander Pärn-James Morgan SP Rally Project Ford Fiesta R2 28 punkti
2. Rasmus Uustulnd-Imre Kuusk Sar-Tech Motorsport Ford Fiesta R2 20 p
3. Kristen Kelement-Timo Kasesalu RS Racing Team Citroen C2 R2 Max 16 p
4. Kenneth Sepp-Tanel Kasesalu Sar-Tech Motorsport Citroen C2 R2 Max 12 p
5. Rainer Rohtmets-Rauno Rohtmets Printsport Citroen C2 R2 Max 10 p
6. Sander Siniorg-Annika Arnek Kaur Motorsport Ford Fiesta R2 3 p
Roland Poom-Taavi Udevald Ecom Motorsport Citroen C2 R2 0 p
Tauri Pihlas-Ott Kiil Sar-Tech Motorsport Toyota Starlet 0 p
Janar Tänak Janno Õunpuu OT Racing Lada VFTS 0 p

Eesti Juuniorite autorallimeistrisarja etapid:
* 23-24 mai Harju Rally
* 13-14 juuni Grossi Toidukaubad Viru Ralli
* 18-19 juuli auto24 Rally Estonia
* 29-30 augustil Kurzeme Rally
* 12-13 september Ralli Tartu
* 10-11 oktoober Silveston Saaremaa Ralli