Eesti kiireimad autod toovad rahva Kiltsi lennuväljale!

Sander Toome2Järgmisel nädalavahetusel toimuvad Haapsalu külje all Kiltsi vanal lennuväljal Eesti Meistrivõistluste II etapp mootorrataste ja autode kiirendusspordis ning Eesti kiirenduse karikasarja II etapp. Võistlusel on oodata huvitavaid ja kiireid sõite, kus pannakse mängu autode võimsus, võistlejate sõiduoskused ning reaktsioonikiirus.

Otseloomulikult on kohal Outlaw klassi sõitja Reino Poom, kelle sõiduk on vahepeal saanud uue vedrustuse ja pakub tavapäraselt kõrgel tasemel silmailu. SuperCompis lähevad kokku Mati Põld ja Lauri Soots, kelle vastaseisu võib kiirendusemaailmas juba legendaarseks pidada. Kumb jääb peale seekord – audi või bmw. Saame näha!

Eraldi mainimist väärib kindlasti ala järelkasvu eest hoolitsev Junior bracket, klass mis annab võimaluse 12-17 aastastele noortele võistelda 201 meetri pikkusel distantsil, mis on pool tavapärasest.

Uus klass annab kõigile võimaluse!

Suureks publiku- ning osalejatemagnetiks tõotab saada uus Test & Tune klass. Nimelt on seekordsel kiirendusvõistlusel igaühel võimalus oma auto või mootorratas proovile panna veerandmiilisel distantsil. Nii ei peagi enam minema tänavatele paarutama, vaid saab tulla Kilksi vanale lennuväljale ja teha seda teha ohutult ja veel nii, et su auto võimed ka ametlikult ära mõõdetakse!

Selles klassis sõitjatel mingit litsentsi vaja ei ole ning karme tehnilise nõuded autole samuti ei esitata. Osaleda võivad selles klassis nii mootorrattad kui ka autod. „Peaasi et auto oleks tehniliselt korras, ei tilguks ning kaasas peab olema kiiver. Võistlustele saab registreerida kohapeal,“ avaldavad korraldajad. „Selles klassis saab teha vähemalt 3 sõitu kui mingit suuremat jama ei juhtu ning kui peaks vihma sadama siis see klass lastakse peale ka poolmärjale rajal!“
Test &Tune klassis võitjat ei selgitata ja eliminaatoreid ei ole. „Kuna pole võistlust siis pole vaja ka litsentsi,“ nendib korraldaja ning kutsub kõiki üles ennast ning oma masinaid proovile panema! “Osalustasu ehk 20 euro eest saab adrenaliini rohkem kui küll!“

Tasub tulla terve perega!

Kui plaan kiireid autosid vaatama tulla, siis ei tasu peljata terve perega tulemist. Kindlasti saavad kõik veeta toreda päeva, sest lastele luuakse rohkelt tegevust ja lõbustusi pakkuv mänguala. Tühja kõhtu ei pea samuti kartma, sest maitsva kõhutäie eest on lubanud hoolitseda Rannarootsi.
Rada saab korraliku hoolduse ja ettevalmistuse, et pidamine oleks parim võimalik. Pealtvaatajatel on võimalik põnevat võistlust jälgida tribüünidelt. Ja jälgida on nii mõndagi, sest kohal on Eesti kiirenduse paremik!

Võistlusele registreerimine: www.autosport.ee/dragre

Etapi ajakava:
Laupäev 20. juuni 2015
10:00 Väravad avatud
11:00 Kvalifikatsioonisõidud
16:00 Eliminaatorisõidud
18:00 Autasustamine

Pilet 10 eurot. Alla 18-aastased TASUTA!