Eesti koondis sai Rahvuste krossil 8. koha

(vasakult) tiimi juht Lauri Roosiorg, Priit Rätsep, Harri Kullas ja Tanel Leok. Foto: Rauno Kais
Inglismaal Matterley Basinis sõideti täna selle aasta Rahvuste motokrossi finaalsõidud ja selgus tänavune maailma parim motokrossiriik. Kui eile võisteldi kuivades tingimustes, siis täna öösel sadanud vihm muutis raja hommikuks väga mudaseks ning päeva peale tibutanud vihm rajaolusid paremaks ei muutnud.

Esimeses sõidus võistlesid eestlastest MXGP klassis osalev Priit Rätsep (Honda) ja MX2 sõitja Harri Kullas (Husqvarna). Rätsep sai hea stardi ja oli algusest peale esikümne keskel ning hoolimata väiksest apsust lõpetas sõidu 13. kohal. Väiksemal tsiklil võistelnud Kullas ei saanud raskel rajal eriti head starti olles kolmanda kümne lõpus, kuid seejärel läks sõit aina ülesmäge ja noormees sai 20nda koha. Sõidu võitis kohalike suureks rõõmuks Max Anstie (Husqvarna), kellele järgnesid sloveen Tim Gajser (Honda) ja prantslane Gautier Paulin (Husqvarna).

Järgmises sõidus tegi Open klassi sõitja Tanel Leok (Husqvarna) väga hea alguse olles kohe esikümnes ja ta sõitis pikalt 9ndal kohal, kuid pidi sõidu lõpuosas mõned kohad ära andma ja oli 11. Kullase algus oli sarnane esimese sõidus omale, kuid sellest sõidust 26ndast kohast enamat ei tulnud. Peale kahte sõitu asus Eesti 8ndal kohal.
Sõidu võitis kindlalt hollandlane Jeffrey Herlings (KTM) prantslase Romain Febvre (Yamaha) ja ameeriklase Zack Osborne (Husqvarna) ees.

Ürituse viimases sõidus ei saanud Leok nii head starti, kui eelmises, aga oli sellest hoolimata kohe teise kümne keskel ja stabiilset sõitu tehes lõpetas ta 14ndal kohal. Rätsep seevastu ei saanud head starti ja oli viimaste hulgas ning siis tuli ka kukkumine, mis lasi konkurendid eest ning noormees jättis mõned ringid hiljem võistluse pooleli.
Põneva võidukihutamise võitis vahepeal liidrikoha Febvrele loovutanud Anstie, kes suutis esmalt koha tagasi võtta ja hiljem ka Herlingsi rünnaku tõrjuda ning kodupubliku ees esimesena triumfeerida. Vahepeal boksis uusi prille hankimas käinud Febvre sai kolmanda koha, ning kuuendana lõpetanud Gautieri tulemusest piisas, et prantslased suurürituse juba mitmendat aastat järjest võidaksid. Ajalugu tegi prantslaste kolmas sõitja Christophe Charlier, kes võitis tänavu Prantsusmaa ridades ka kuuepäeva (Six Days) meeskondliku enduro suurvõistluse.
Prantslaste järel said teise koha hollandlased (Herlings, Brian Bogers ja Glenn Coldenhoff) 31 punktiga ning kolmandaks tulid brittide suureks rõõmuks Anstie, Dean Wilson ja Tommy Searle, kes jäid hollandlastest punkti kaugusele. Eesti sai 84 punktiga 8nda koha edestades punktiga ameeriklasi.

Eile Yamaha YZ125 klassi esimese sõidu kindlalt võitnud Jörgen-Matthias Talviku alustas ka hommikust sõitu hästi olles mudasel ja raskel rajal kindel liider esimesed ringid, kuid siis tuli tal kukkumine, mis väänas ta esimese piduriheebli valesse asendisse, mis segas edasist sõitu, mille tulemusena tuli tal veel mõned kukkumised ja ta oli lõpuks 9. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle neljas koht, kusjuures kolmandale kohale kaotas ta ainult punktiga. Õnneks märgati noore eestlase kiirust ja ta kutsuti oktoobris peetavale teisele sarnasele üritusele uuesti võistlema.