Eesti krossisõitjad tõid Läti meistrivõistluste etapilt taas hulga poodiumikohti

Romeo Karu. Foto:  Rauno Kais
Romeo Karu. Foto: Rauno Kais
Ainazi krossirajal sõideti meie lõunanaabrite motokrossi meistri- ja karikavõistluste viies etapp, kus sarnaselt eelmistele etappidele osalesid edukalt ka Eesti sõitjad.

Laupäeval võttis 65cc klassis väärt võidu Romeo Karu, kes oli juba kiireim kvalifikatsioonis. Eestlane näitas ka võistlussõitudes head minekut ja võitis mõlemad lätlaste Edvards Bidzansi ja Karlis Alberts Reisulise ees. Mikk-Martin Lõhmus oli kahe sõidu kokkuvõttes 7., Mikk Kallion 11. ja Otto Mattias Rootalu 14.

Rait Kaimer saavutas teise koha klassis MX 125 võites avasõidu ja lõpetades teise avasõidus teise koha saanud Arnolds Snikersi järel teisena. Kummaski sõidus oli kolmas Karlis Kalejs. Sõidu teine eestlane Robert Saun oli päeva lõpuks 11.

50cc klassis oli parim eestlane 7. koha saanud Hannes Hanimägi, Mark Peterson oli seekord 8., Gregor Kuusk 10., Karl Hunt 14., Martin Mõtus 20. 50cc rookie arvestuses võitis aga Kuusk Hundi ja Läti poisi Jekabs Kubulinsi ees, Sigmar Retpap oli 5. ja Andre Sarri 6.

Quad Pro klassis näitas Edgars Mengelis, et on värske Euroopa meistritiitli vääriline ja võitis mõlemad sõidud kaasmaalase Raivis Sootee ja Eesti tulevikulootuse Kevin Saare ees. Suurte quadide teine eestlane Kaspar Kangur oli kahe sõidu tulemusena 4.

Quad 200 ja 100 ühissõidud võitis sarnaselt teistele tänavustele Läti ja Eesti võistlustele Lauris Eizans kaasmaalase Matiss Palevicsi ees. Avasõidus sai kolmanda koha Joosep Eesmäe ja teises avasõidu neljas poiss Reinis Bicans. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Quad 200 etapi Eizans ja Palevicsi ees, Quad 100 esikolmiku moodustasid Bicans, teises sõidus 4. koha saanud Eesmäe ja Kristians Stolarovs, klassi teine eestlane Mihkel Salujõe oli kokku 7.

Väikeste Quad 50 klassis võitis mõlemad sõidud Läti poiss Markuss Augustovskis. Kahe sõidu tulemusena sai teise koha Tanel Põdra, kes oli avasõidus 3. ja viimases 2. Kolmandaks tuli kunagise Läti ringrajaässa Agris Neija poeg Karlis, tema oli sõitudes vastavalt 2. ja 3. Selle arvestuse teine eestlane Kaur Must oli 5.

Mini MX klassis oli mõlemas sõidus parim Juss Maidla, kes edestas kõiki Läti konkurente. Teiseks tuli kahe sõidu kokkuvõttes Ainars Karro ja kolmandaks Guntis Lakstigala.

Pühapäeval vastutasid eestlaste parimate kohtade eest aga külgkorvide sõitjad. Etapi parim oli venelane Igor Rodionov koos lätlase Arturs Lintersiga, kes võitsid avasõidu ja olid viimases teised. Esimese sõidu neljandana lõpetanud, kuid teise võitnud Kert Varik ja lätlane Haralds Kurpnieks said kokkuvõttes teise koha ning poodiumi madalaimale astmele tõusid sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud Gert Gordejev ja Maarek Miil. Raido Riim – Arno Peever olid kokkuvõttes 6., Renee Reinu – Teet Eier 7., Urmas Sugasep – Maurice Lina 8., Argo Põldsaar – Ruslan Talf 9. ja Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu 16.

MX2 klassis saavutas sõidud 6. ja 5. kohal lõpetanud Aleksei Vinogradov kahe sõidu tulemusena 6. koha. Johannes Nermann oli aga kokku 9., tema oli avasõidus 5., kuid viimases 11.

Seeniorite klassis lõpetas Aivo Rabbi mõlemad sõidud neljandana ja sama koha sai ta ka kokkuvõttes.

Läti meistrivõistluste järgmine ja ühtlasi ka viimane etapp sõidetakse 6. septembril Cesises.