Eesti krossisõitjad tõid veel Läti meistritiitleid

Kevin Saar. Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel tõmmati Pilsblidenes joon alla meie lõunanaabrite motokrossi meistrivõistlustele ning selgusid viimased meistrid ja karikavõitjad. Kui paar nädalat tagasi tõid eestlased kodumaale enamuste tähtsamate sooloklasside esikohad, siis ka nüüd jätkus Eesti sõitjate edu ning saagiks toodi taas mitu tiitlit, medalit ja karikat.

Laupäeval oli Eesti sõitjatest võidukas Kevin Saar Quad Pro klassis, kus eestlastele tuli lausa kolmikvõit. Saar, kes oli kiireim juba kvalifikatsioonis, võitis mõlemad sõidud tänavuse Team Estonia sõitjate Martin Filatovi ja Kaspar Kanguri ees. Saar võitis ka kindlalt Läti meistritiitli, kui kogus aasta lõpuks 251 punkti. Teiseks tuli finaaletapil 8. koha saanud kohalik Raivis Sootee (197 p) ja pronksi saab kaela Filatov (176 p). Osadel etappidel osalenud Kangur oli 142 punktiga 8.

Romeo Karu võitis 65cc klassi esimese sõidu lätlase Karlis Alberts Reisulise ees, kuid pidi teises talle alla vanduma ja nii tuli etapilt Reisulise järel võrdsete punktidega teine koht. Nii mõlemas sõidus, kui ka kokkuvõttes oli kolmas Läti poiss Edvards Bidzans. Tänu kindlale esitusele finaaletapil tuli ka Karu 266 punktiga Läti meistriks edestades Bidzansit 27 punktiga, Reisulis kogus kolmandana 195 punkti. Aasta kokkuvõttes mahtus esikümnesse ka Mikk Kallion, kes oli finaaletapil 8. ja kokku 9.

50cc klassis oli Gregor Kuusk kahe sõidu kokkuvõttes 11., kuid parim enda MX 50 Rookie ehk algajate klassis, kus ta võitis mõlemad sõidud. Kuusk osales juuniorite meistrivõistluste kuuest etapist kahel ja võitis kõik sõidud ning tuli terve hooaja kaasa teinud Jekabs Kubulinsi (251 p) ja neljal osavõistlusel osalenud Patriks Igalsi (169 p) järel 100 punktiga kolmandaks.

Quad 100 ja 200 klasside esimese ühissõidu võitis lätlane Matiss Palevics, teisena ületas lõpujoone Joosep Eesmäe ja kolmandana võitja kaasmaalase Lauris Eizans. Teise sõidu võitis taas Palevics Eesmäe ees, kuid nüüd oli kolmas Reinis Bicans, kes oli avasõidus 6. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Quad 200 klassis Palevics Karlis Lizanders ja Eizansi ees. Eesmäe võttis aga võidu Quad 100 klassis edestades seal Bicansit ja Atis Bredsi. Eesmäe on ka kindlalt Läti juunioride meister ja seda 272 punktiga, hõbeda saab Bicans (238 p) ja pronksi Breds (222 p). Quad 200 esikolmik on Eizans, Palevics ja finaaletapilt puudunud Emils Sigajevs.

Kõige väiksemate Quad 50 klassi avasõidu võitis Tanel Põdra lätlaste Markuss Augustovskise ja Karlis Neija ees. Teise sõidu parim oli aga Augustovskis, kellele järgnesid Neija ja Põdra. Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Augustovskis, Põdra ja Neija ees. Läti juunioride meistriks tuli Augustovskis (275 p), teine oli Põdra (239 p) ja kolmas Neija (226 p).

Lisaks oli laupäeval võidukas ka Juss Maidla ja seda Mini MX klassis. Kui kvalifikatsioonis sai ta kirja teise aja, siis mõlemas võistlussõidus talle vastast ei leidunud ja klassi ainus eestlane võttis magusa etapivõidu. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Ainars Karro ja Janis Lubans. Maidla osales neljast etapist kolmel ja võitis kõik sõidud ning tema saldosse jäi 150 punkti, kuid sellest kahjuks ei piisanud, et Läti karikavõistlustel esikoht saada, kuna Karro osales kõikidel etappidel ja kogus eestlasest 5 punkti enam. Kokkuvõttes sai kolmanda Jurijs Sigajevs (138 p), kes oli viimasel etapil neljas.

Pühapäeval olid edukad meie korvimehed, kes võtsid kaksikvõidu. Avasõidu võitsid Raido Riim – Arno Peever Gert Gordejev – Maarek Miil ja Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu ees. Viimases olid aga parimad Gordejev – Miil, kellele järgnesid esimese sõidu neljandad, lätlased Maris Rupeiks – Maris Antons ja Riim – Peever. Kahe sõidu tulemusena võtsid etapivõidu Gordejev – Miil, teised olid Riim – Peever ja kolmandad Rupeiks – Antons, viimase sõidu viiendad Normak – Kasesalu pidid neljanda kohaga leppima. Renee Reinu – Teet Eier oli kahe sõidu kokkuvõttes 10. Läti meistriks tulid aga Gordejev – Miil (230 p), teised olid Riim – Peever (210 p) ja kolmandad Rupeiks – Antons (192 p), kuuest etapist kolmel osalenud Normak – Kasesalu (67 p) olid 14. ja ainult kahel viimasel etapil võistelnud Reinu – Eier (48 p) 18.

Teistes klassides eestlased pühapäeval ei osalenud, kuna nendest enamustes olid juba tiitlivõitjad eelmisel võistlusel selgunud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti krossisõitjad lõid tänavu lõunanaabrite juures platsi puhtaks, sest meistritiitlid toodi ära kõikides põhiklassides nagu MX1, MX2, 85cc, 65cc, Quad Pro ja külgvankrid.