Eesti krossisõitjad võimutsesid Läti meistrivõistluste etapil

Priit Rätsep (vasakul) ja Indrek Mägi. Foto: Janis Pastars
Vilaka krossirajal sõideti lõppenud nädalavahetusel Läti motokrossi meistrivõistluste neljas etapp, kus osales ka palju Eesti krossisõitjaid ning lõunanaabrite juurest toodi ära mitme põhiklassi esikohad.

Eile sõideti Vilakas suurte sooloklasside ja külgvanktrite sõidud ning laupäeval olid joonel nooremad krossisõitjad ja quadid.

MX1 klassis võttis väärt võidu klassi ainus eestlane Priit Rätsep, kes võitis mõlemad sõidud Läti ässade Davis Ivanovsi ja Matiss Karro ees. MX2 klassis oli seevastu parim Indrek Mägi, kes võitis avasõidu ja oli viimases Karlis Sabulise järel teine. Avasõidus kolmanda koha saanud Sabulis sai teise ning sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Tomass Sileika kolmanda koha. Teistest eestlastest olid Hendrik Talviku 6., Jan Jakobson 8., Hans Priidel 9., Johannes Nermann 10., Claudius Roosma 12., Aron Lenzius 16. ja Kristo Koppel 24.

85cc klassi saavutas esikoha Andreas Hiiemägi, kes edestas mõlemas sõidus kõiki konkurente. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Läti poiss Ralfs Edgars Ozolins ja kaasmaalane Jörgen Matthias Talviku. Teistest noortest Eesti krossipoistest olid Meico Vettik 8. ja Romeo Karu 9.

Külgvankritel olid stardis ka maailmameistrivõistluste liidrid hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis, kes valmistuvad selle nädala lõpus toimuvaks Kiviõli MM-etapiks. MM-liidrid ei andnud ka Lätis teistele sõnaõigust ja võitsid mõlemad sõidud samuti MM-il osaleva Kert Variku ja lätlase Haralds Kurpnieksi ees. Kummaski sõidus said kolmanda koha Gert Gordejev – Maarek Miil ning Raido Riim – Arno Peever olid kokku 7.

Laupäeval toodi Eestile võidud pea igas masinaklassis. 125cc klassis tõi Eestile esikoha Tamur Talviku, kes võitis mõlemad 125cc klassi sõidud lätlase Kristers Drevinskise ees. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas Rainers Zuks Lätist. Teistest eestlastest olid Rait Kaimer 7. ja Robert Saun 8.

Quad Pro klassis võitis etapi sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Martin Filatov. Eestile kindlustas kaksikvõidu Priit Järvloo, kes oli sõitudes neljas ja teine. Kolmanda koha sai kohalik Karlis Bole jr. Avasõitu viimase ringini juhtinud, kuid seejärel keti maha tulemise tõttu katkestanud ja 16. koha saanud Kevin Saar võitis teise sõidu ning oli kokku 5. Sõidud kuuendana lõpetanud Kaspar Kangur oli ka kokku 6., Martin Adamson 8., Mauri Kirsip 11. ja Sander Parts 13. Adamson võitis aga Quad Amatöör arvestuses lätlaste Zigmars Stolarovsi ja Andris Cirss’i ees.

65cc klassis võttis väärt võidu mõlemad sõidud esimesena lõpetanud Romeo Karu, kellele järgnesid kokkuvõttes lätlane Edvards Bidzans ja valgevenelane Daniel Valovich. Mikk Kallion sai 25 sõitja hulgas 10. ja Robert Sarapuu 14. koha.

Esikoha saavutas ka Romeo Pikand, kes võitis 50cc klassis lätlase Janis Martins Reisulise ja leedulase Ugnius Liulyse ees. Klassi teine eestlane Karl Hunt oli 20 osaleja hulgas 11., kuid esimene 50cc algajate klassis.

Mini MX klassis tõid eestlased ära kaksikvõidu, kui parimaks osutus mõlemad sõidu võitnud Juss Maidla. Teise koha sai Targo Tintso ja kolmanda lätlane Guntis Lakstigala. Sõidu kolmas eestlane Anar Allas oli kokkuvõttes 8.

Quad 100 arvestuses sai Läti poisi Reinis Bicansi järel teise koha Joosep Eesmäe, kolmas oli kahe sõidu tulemusena lätlane Atis Breds. Mihkel Salujõe oli kahe sõidu tulemusena 8. ja Cris Sten Kutti 10. Quad 50 sõitudes lõpetas klassi ainus Eesti poiss Tanel Põdra oma peamise Läti konkurendi Markuss Augustovskise järel mõlemad sõidud teisena, kolmanda koha sai seekord Karlis Neija.