Eesti noored jetisportlased Euroopa meistrivõistlustel medalikursil

Marten Männi (53)
Horvaatias Porecis toimus jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp. Osalema oli tulnud 127 võistlejat 19 erinevast riigist. Eestit oli esindamas neli sportlast, kes osalesid SKI GP klassides.

Juunioritest olid stardis Mattias Reinaas ja Marten Männi. Mõlemad tegid omas vanuseklassis head sõitu. Mattias võitis kõik kolm kuni 12 aastaste junior SKI GP3 starti ja asus Euroopa meistrivõistlusi juhtima. Marten Männi pidas kuni 15 aastaste klassis SKI GP3 maha kõva lahingu Norra võidusõitja Oliver Lisethiga ja saavutas esimeselt etapilt teise koha.
Mõlemad noored osalesid veel täiskasvanute klassides – Mattias klassis SKI GP3, kus ta saavutas 15 koha ja Marten Männi osales SKI GP2 klassis, kus näitas nii head minekut, et viimases sõidus õnnestus hoida viimaste ringideni seljataga mitmekordseid Euroopa- ja maailmameistreid. Martenile klassist SKI GP2 kokkuvõttes tubli viies koht.
SKI GP1 klassis osalenud Markus Lutsokert sai korralikult sõidetud esimese sõidu, edasi tekkisid tehnilised probleemid ja etapilt kokkuvõttes 16 koht. Klassis SKI GP2 läks Markusel paremini ja tulemuseks EM-i I etapi kuues koht.
SKI GP1 veteranide klassis võistlenud Andres Lauri saavutas kolme sõidu tulemusena tubli neljanda koha.

Jetispordi Euroopa meistrivõistluste viimane etapp toimub 22-24 juulil Portugalis.