Eesti offroadi sõitjad Horvaatias võidukad

Foto: Aldis Toome
Foto: Aldis Toome
Kolm eesti meeskonda võtsid ette teekonna kaugele Horvaatia võistlusele Croatia Trophy 2016 ning pika reisi unistuseks oli proovida sealse võistluse tingimusi ja ennast proovile panna.

Autodele oli kaks klassi: Adventure klass, kus tingimuseks oli vähemalt üks vints ja autode kaal jäi 1t ligi ja peale. Teiseks klassiks oli tugevam klass Trophy, kus oli tingimuseks 2 vintsi ja autod kaalusid ligi 2,5t.
Korraldaja soovitas meie tiimidel liituda Adventure klassiga, ikkagi esimene kord. Kui Eesti võistlustel ollakse harjunud sõitma GPS ja arvutikaartidega, siis seal mindi ajas tagasi ja sõideti paberkaartidega, mis tegi sõidu üsna keerukaks, kuna oli palju pisikesi teid ja ristteid, kus võis orienteerumisel kergelt eksida. Palju oli ka kasutusel joonorienteerumist, kuid kahjuks rajameistri meetrid ei vastanud tegelikkusele. Eksimuse korral tuli tagasi minna eelmisesse punkti ja ülesanne proovida uuesti lahendada.

croatia trophy2

Kaheksapäevane võistlus koosnes kaheksast katsest, nendest üks oli kiiruslik (ringraja katse) ja üks öine katse, mis osutus võistlejatele suureks katsumuseks. Maha oli sadanud suur hulk vihma, mis kimbutas võistlejaid kõigil kaheksal päeval ja rajapunkte oli keerukam leida. Sõit toimus kuristiku ääres, kust oli oht valesti valitud kiiruse või sõiduvea tõttu alla kuristikku kukkuda, mis oleks kujunenud paari kolme meetri kõrguseks. Radasid läbiv iseloom oli teisest päevast suhteliselt mägine ja suurte külgkallete päralt. Kilomeetreid sõideti ka oru põhjas. Kaheksanda päeva lõpuks, kui võistlus oli läbi olid tiimid väga rahul tehtud valikute ja otsustega ning asusid tähistama Adventure klassi kolmikvõitu.

Võistlejad loodavad järgmisel aastal osaleda hea õnne korral juba Trophy klassis. Hea algus on selleks tehtud ja märk maha pandud!

Adventure TOP3
1. Joel Purga ja Lauri Junkin
2. Hardo Mere ja Paul Lippasaar
3. Erik Metsis ja Mait Mumme

croatia trophy3