Eesti parim naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko stardib Eesti meistrivõistlustel Vihur Motosport võistkonnas

Anastassia Kovalenko. foto: Philippe Saccaro
Anastassia Kovalenko. foto: Philippe Saccaro
Pühapäeval sõidetakse auto24ringil järjekordne Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp. Vihur Motosport on väljas kolme tsikliga. Tiimi kahe põhisõitja, Kaiko Kolkaneni ja Jüri Randla juuniori kõrval läheb kolmanda tsikliga rajale Eesti parim naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko, kes sõidab tänavu European Junior Cup sarjas.

Laupäeval on auto24ringil treeningpäev kõigile, kes soovivav ringrajasõitu proovida. Pühapäev on aga juba võistluspäev, kui sõidetakse Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp ja võistlussõite on kaks.

Tiimi juhi Marko Rohtlaane sõnul pakuti Kovalenkole võimalust startida Vihur Motosport Yamaha R6 tsikliga. Kolm trennipäeva on näidanud, et harjumine tsikliga on olnud kiire, juba on kirjas Kovalenko auto24ringi isiklik rekord. Aeg on paranenud kogu aeg ja Rohtlaane sõnul pole võimatu Superstock 600 klassis poodiumile jõudmine.

Jüri Randla juunior stardib B1200 klassis ja kuna Randlale on see aasta olnud paljuski õppimise aasta, on ta iga korraga suurema tsikliga paremaid aegu näidanud. Rohtlaane sõnul on lühemates sõitudes oluline roll stardil ja selles osas on ka tööd tehtud.

Juulis peetud Eneos Eesti motoringraja etapil kukkus Kaiko Kolkanen ja murdis randmeluu. Heameel on, et mees on taas sadulas tagasi, operatsiooni läbinud käsi pole kindlasti see, mis enne kukkumist, kuid taastumine on olnud hea. Enne võistlust tehtud treeningud näitasid, et käsi lubab sõita ja kuna kavas on kaks lühemat sõitu, siis peaks käsi sellele pingele vastu pidama. Selge on, et võistlussõidus on pinget rohkem ja pühapäev saab Kolkaneni jaoks olema mitte lihtne. Kuu aja pikkune paus on oma töö teinud, kuid Kolkanen on valmis võitluseks Superstock 600 klassis.