Eesti poisid Leedu quadikrossil edukad

Robert Lihtsa. Foto: Rauno Kais
Kaunases toimus käesoleva aasta Baltimaade quadikrossi noorte meistrivõistluste esimene, kust eestlased tõid ära mitmeid poodiumikohti.

Quad 200/100 esimeses ühissõidus võidutses kindlalt lätlane Emils Sigajevs, kes edestas kaasmaalaseid Martins-Toms Pukitist 11,6 ja Lauris Eizansit 24,2 sekundiga. Parima eestlasena oli Robert Lihtsa (Kagu MK) neljas, jäädes võitjale alla 56 sekundiga. Teine Kagu motoklubi sõitja Patric Kurvits lõpetas sõidu kuuendana (+1.09,5), kolmas eestlane Joosep Eesmäe (AV Motors) pidi sõidu kahjuks avaringil pooleli jätma. Quad 200 arvestuses kuulusid esikolmikusse Sigajevs, Pukitis ja Matiss Palevics, kes oli sõidus viies. Quad 100 klassis võitis Eizans, teine Lihtsa ja kolmas Kurvits.

Teise sõidu võitis jälle selge vahega Sigajevs, kes edestas lõpujoonel teisena lõpetanud Pukitist juba 37,7 sekundiga. Lihtsa tegi selles sõidus head tempot ja oli kolmas (+1.03,4). Eesmäe ja Kurvits lõpetasid sõidu vastavalt seitsmenda ja kaheksandana, Eesmäe jäi Sigajevsist 1.30,1 ja Kurvits 1.33,1. Quad 200 arvestuses oli Sigajevsi ja Pukitise järel jälle kolmas Palevics, kes oli sõidus neljas. Quad 100 võitis Lihtsa, teine Eizans ja kolmas teine lätlane Reinis Bicans, kes lõpetasid sõidu vastavalt viienda ja kuuendana.

Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid Quad 200 esikolmiku Sigajevs (50 punkti), Pukitis (44 p) ja Palevics (40 p). Quad 100 klassi parim oli Lihtsa (47 p) lätlaste Eizansi (47 p) ja Bicansi (38 p) ees.

Väiksemate Quad 50 klassi avasõidus edestas lätlane Markuss Augustovskis viimasel ringil teiseks tõusnud eestlast Kert Kasemetsa (Pühajõe Motokeskus) napi 0,4 sekundiga, kolmandana lõpetas teine lätlane Janis Kristians Stolarovs. Eestlastest olid veel Marcos Kask (MK Freedom Feelers) neljas (+11,9), Tanel Põdra (MX Racing Team) viies (+19,8), Sten Press (Motobox Racing Team) kuues (+20,7) ja Mihkel Salujõe (Motoklubi K & K) kaheksas (+1.06,5).

Teises sõidus kuulus aga kaksikvõit eestlastele, kui Põdra edestas Kasemetsa lõpujoonel 2,2 sekundiga. Kolmandaks tuli Augustovskis, kes kaotas Põdrale 7,5 sekundiga. Kask (+20,7), Press (+31,5) ja Salujõe (+32,9) lõpetasid kohtadel 4.-6.

Kahe sõidu tulemusena võitis Augustovskis (45 p), teine Kasemets (44 p) ja kolmas Põdra (41 p).

Baltimaade meistrivõistluste teine etapp peetakse 31. mail Lätis Stelpe krossirajal.