Eestis toimus tõsine enduro nädalavahetus

Priit Biene Jõelähtmel. Foto: Rauno Kais
Priit Biene Jõelähtmel. Foto: Rauno Kais
Kahel päeval sõideti Eesti eri paigus kohaliku ja Baltimaade endurosprindi karikavõistluste etapid. Laupäeval jagati punkte Pärnumaal ja päev hiljem juba Tallinna külje all Jõelähtmel.

Laupäeval toimus võistlus Pärnumaal Jõesuus, kus rada sisaldas ühte krossi- ja ühte endurokatset. Päeva kiireima koguaja sõitis välja maailmameistrivõistlustel osalev Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team), kes suutis ainsana katsed alla 21 minuti läbida. Teise aja tegi üldarvestuses Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), kes kaotas Uusnale ühe minuti ja 13 sekundiga. Kolmanda aja sõitnud Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) jäi klubikaaslasest 5 sekundit. Esikuuikusse sõitsid end veel Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ning RedMoto Racing sõitjad Priit Biene ja Toomas Triisa (mõlemad Husqvarna).
Rääts, Biene ja Hendrik Talviku (KTM, Paikuse MK) moodustasid esikolmiku E1 klassis. Uusna võitis E2-s Leoki ja Triisa ees ning Talu oli parim E3-s, kus talle järgnesid klubikaaslased Priit Palatu ja Riho Kollist. Seeniorites võitis Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK) Egon Üprausi (Husqvarna, Stingray Estreme) ja Andrus Allikvee (KTM, Aave Spordiklubi) ees. Veteranidest oli aga kiireim Madis Pool (KTM, Pärnu MC), teiseks sõitis end soomlane Ville Niiranen ja kolmandaks leedulane Ričardas Duonelavičius (Kawasaki). Hobby klassis edestas Timo Hermlin (KTM) Sõmerpalu motoklubist Jarko Metsist (KTM, RedMoto Racing) ja oma klubi meest Vaido Kalmu (KTM). Beginner arvestuses võitis Ivar Pärnik (Gas Gas, MK Gas Gas), kellele järgnesid RedMoto Racing sõitjad Kalev Kriis (Beta) ja Kristo Papstel (KTM). Juuniorites võitis päeva soomlane Tino Nuuttinen (KTM) Andre Premsi (Honda, RedMoto Racing) ees, klassi kolmas osaleja Jere Laakso (TM) Soomest katkestas ja ei saanud tulemust kirja. Neljarattalistest suutis kõige parema aja sõita Tanel Veerpalu (Can-Am, Motobox RT), teiseks tuli Tamur Vanker (Can-Am, Freetime Racing) ja kolmandaks Lennart Kiivit (Can-Am, Motohai).

Pühapäeval sõideti juba Harjumaal Võerdla karjääris järgmine etapp, aga sellel rajal võisteldi nn “inglise” variandis, kus oli ainult üks pikk katse, mida läbi sõltuvalt masinaklassist erinev arv kordi. Päeva kiirema koguaja sõitis välja Biene, kes edestas Räätsa 13 ja Leokit 28 sekundiga. Esimese kuue sekka mahtusid veel Triisa, Talu ja Urmas Põldma (Beta, RedMoto Racing). E1 klassis sõitsid end poodiumile Biene, Rääts ja Kosti Kirjavainen (KTM) Soomest, E2-s aga Leok, Triisa ja lätlane Gustavs Kundzinš (KTM) ning E3-s Talu, Põldma ja Mart Meeru (KTM, Sõmerpalu MK). Seeniorite parim oli seekord Allikvee, kes edestas Üprausi ja Nikopensiust. Veteranides oli esikolmik sama, mis päev varem Jõesuus. Hobby klassis võidutses peale rasket päeva Metsis, teine oli Kalm ja kolmas Hermlin. Beginneri võitjaks tuli Johannes Mossov (KTM, Aave Spordiklubi), kellele järgnesid Papstel ja Kriis. Juuniorites võitis taas Nuuttinen aga seekord Laakso ees, Prems katkestas võistluse peale kahte katset.

Järgmine endurosprindi Eesti ja Balti meistrivõistluste etapp sõidetakse 22. augustil Kukemetsas.