Eestlased endurosprindi Leedu etapil edukad

Martin Leok. Foto: Rauno Kais
Martin Leok. Foto: Rauno Kais
Vievio lähedal asuvas Crazy Farmis toimus ühepäevane endurosprindi Balti karikavõistluste esimene etapp, kus osales 110 motosportlast Leedust, Lätist ja Eestist. Eestlastel läks avaetapil hästi ja ära toodi mitmeid poodiumikohti.

Masinaklassis E2 võitis Martin Leok (Sõmerpalu MK), kes edestas peale kuute katset teiseks tulnud Arunas Gelaznikast Leedust 13 ja Toomas Triisat (RedMoto Honda Racing) 21 sekundiga.

E1 klassis oli parim Domas Grundele. Teiseks tuli eestlane Priit Biene (RedMoto Honda Racing), kes kaotas võitjale ainult neli sekundit. Kolmas oli selles klassis Julius Simkus Leedust, tema jäi esikohast 29 sekundit.

E3 masinaklassis läks kaksikvõit Lätti, kui Einars Vinters edestas Jurijs Zizkunsit 23 sekundiga. Riho Kollist (Sõmerpalu MK) oli kolmas, tema jäi võitjale alla 31 sekundiga.

Seeniorites võidutses leedulane Danielius Zostautas, kelle edu teiseks tulnud lätlase Janis Rasmanise ees oli napp sekund. Rene Jõgimaa (RedMoto Honda Racing) oli kolmas, temal tuli võitjale kaotust 18 sekundit.

Hobby klassis meie meestel kahjuks poodiumile asja ei olnud. Meie parimana oli Timo Hermlin (RedMoto Honda Racing) neljas. C-klassis oli parim eestlane Ain Musting (RedMoto Honda Racing) seitsmes.

Järgmine Balti endurosprindi etapp toimub 19. aprillil Lätis Emburgas.