Eestlased Läti trialimeistrivõistluste avaetapil edukad

800_trialistid_l2tisMöödunud nädalavahetusel, 23.-24. mail osalesid Eesti trialisõitjad Läti meistrivõistlustel Liepajas. Traditsiooniliseks võistluseks kujunenud Liepaja Trial pakkus võistlejatele rajamaterjaliks lõhatud varemeid, mis ajaloo jooksul loodusega kokku on „kasvanud“. Tehnilistele radadele lisaks muutus maastik ja pinnas vihmaga libedamaks ning sõitjad pidid veelgi keerulisema olukorraga toime tulema.

Eestlased osalesid Grobinas Moto Klubs poolt korraldatud Läti meistrivõistluste esimesel ja teisel etapil klassides D, Mini ja Green. Laupäeval, esimesel etapil, saavutas Kalle Ivainen (MK GasGas) klassis D teise koha ja kolmandale kohale sõitis end samas klassis Tõnis Ross (MC Panter). Hea sõidu tegi Eesti noor trialisõitja Klaus Somelar (Tartu Enduro Klubi) sõites end klass Mini arvestuses esimesele kohale kõigest 15. karistuspunktiga. Klassis Green, kus võistlejad sõidavad elektritsiklitega, saavutasid MC Panter sõitjad Ott Holger Ross esimese koha ja Sven Rasmus Kuinberg teise koha.

Pühapäeval toimunud Läti meistrivõistluste teisel etapil ei läinud Eesti trialisõitjatel sugugi kehvemini. Teisel etapil saavutas MC panter sõitja Tõnis Ross klassis D teise koha ja Kalle Ivainen sama klassi arvestuses kolmanda koha. Eesti noored tegid teisel etapil veelgi parema etteaste. Klass Mini arvestuses võitles Klaus Somelar end taas esimesele kohale ja seekord lausa ühe karistuspunktiga. Klass Green sõitja Ott Holger Ross tuli oma sõiduga esimeseks ja seda nelja karistuspunktiga. Samas klassis tegi tubli etteaste samuti Sven Rasmus Kuinberg, kes saavutas teise koha.