Eestlased said Rahvuste krossil neljanda koha!

(vasakult) Priit Rätsep, Tanel Leok, Harri Kullas ja Lauri Roosiorg. Foto: Rauno Kais
Täna sõideti Prantsusmaal Ernées Rahvuste motokrossi finaalsõidud, kuhu Eesti koondis startis eile kvalifikatsioonis saadud kümnendalt kohalt. Kümnete tuhandete pealtvaatajate ees peeti maha kolm ülipõnevat võidukihutamist, kus eestlased suutsid suureimaid vigu vältida ning tulemuseks korrati oma parimat tulemust.

Esimestena asusid Dynami:t Team Estonia meeskonnast täna võistlustulle Priit Rätsep (Honda) klassis MXGP ja Harri Kullas (Husqvarna) MX2-s. Eestlased said suhteliselt korraliku stardi ja sõitsid enamus võidukihutamisest koos. Kui algselt oli ees Kullas, siis vahepeal sai Rätsep temast mööda, kuid viimasel ringil võttis Kullas oma koha tagasi ning eestlased lõpetasid 15. ja 16. kohal. Sõidu võitis USA superstaar Justin Barcia (Yamaha) venelase Evgeny Bobryshevi (Honda) ja sakslase Maximilian Nagli (Husqvarna) ees.

Teises sõidus osalesid Kullas ja Tanel Leok (Kawasaki), kes võistles Open klassis. Meie sõitjad said ka seekord suhteliselt hea stardi ning teise kümne keskelt sõitis Leok end lõpuks kaheksandaks ja Kullas 12ndaks. Sõidu võitis kümnete tuhandete kaasmaalaste marulise kannustamise tulemusena selle aasta MXGP klassi maailmameistriks tulnud Romain Febvre (Yamaha), teiseks sõitis end ameeriklane Cooper Webb (Yamaha) ja kolmandaks USA-s võistlev prantslane Marvin Musquin (KTM). Enne viimast sõitu hoidis Eesti kolmandat kohta.

Viimases sõidus said Leok ja Rätsep päeva tagasihoidlikuimad stardid ning noored mehed pidid tõsist vaeva nägema, et ettpoole saada. Väga raskeks muutunud rajal suutis Leok end siiski 15ndaks ja Rätsep 19ndaks sõita. Põneva võidukihutamise võitis taas Febvre sõitu alguses juhtinud uus-meremaalase Ben Townley (Honda) ja Barcia ees.

Peale nõrgima tulemuse maha arvamist said teist aastat järjest Rahvuste krossi esikoha prantslased, kes kogusid 14 punkti ning ameeriklased kaotasid peoperemeestele lõpuks ainult 2 punktiga. Ülejäänud riigid kaotasid esimestele aga palju, kuna enamustel oli palju ebaõnne või kohal ei olnud kõiki tippsõitjad, kuna need olid vigastatud. Nii sai “teises kategoorias” parima tulemuse Belgia 56 punktiga, eestlased kordasid oma ajaloo parimat tulemust saades neljanda koha, päeva lõpuks kogunes meie tiimile 66 punkti.

Lisaks selgus ka igas klassis paremusjärjestus, ks MXGP klassis oli esikolmik Barcia, Bobryshev ja Townley, Rätsep sai igati korraliku 10nda koha. MX2-s võitis Musquin ameeriklase Jeremy Martini (Yamaha) ja šveitslase Jeremy Seeweri (Suzuki) ees, Kullas oli 5. Open klassi parim oli Febvre, kellele järgnesid Webb ja belglane Jeremy Van Horebeek (Yamaha), Leok oli 6.