Eestlased tegid Lätis Euroopa meistrivõistluste klassides suurepärase päeva

Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

Lätis Kegumsis jätkusid sellel nädalavahetusel 5 kuulise pausi järel EMX 250 klassi euroopa meistrivõistlused. Teisel etapil tegi suurepärase võistluse Jörgen-Matthias Talviku, kes saavutas etapi kokkuvõttes neljanda koha. EMX Open klassi avaetapil tuli Karel Kutsar teiseks ja Andero Lusbo kolmandaks.

EMX 250 klassis suutsid finaalsõitudesse läbi kvalifikatsioonis pääseda kolm eestlast. Esimeses grupis sõitis kaheksanda aja välja 2-taktilisel tsiklil sõitnud Meico Vettik. Samas grupis oli ka Kaarel Tilk, kes jäi kahekümnekolmandaks ning finaalidesse ei pääsenud. Teises grupis oli suurepärases hoos Jörgen-Matthias Talviku, kes oli kiireima Kay de Wolfi järel teine. Finaali koha lunastas samas grupis ka Martin Michelis, kes oli kaheksateistkümnes.

Avasõidus tegi meie poistest parima stardi Talviku, kes avaringilt tagasi tuli kuuendana. Kohe möödus ta lätlasest Thomas Sileikast, kuid esinelik suutis juba selle ajaga väikese vahe sisse sõita ja etteruttavalt võib öelda, et Jörgen-Matthiasel ei õnnestunudki neid sõiduga kinni püüda. Tema õnneks tegi ise sõiduvea prantslane Tom Guyon ja nii tuli Talviku finishisse suurepärasel neljandal kohal. Väga ilusa sõidu ta ka Meico Vettik, kes korraliku stardi järel kohe top 10 piiri peale jõudis. Sealt edasi tegi Vettik sõidu alguses mitu ilusat möödasõitu ja tõusis juba kuuendale kohale. Sõidu lõpus suutis temast mööduda küll eelmise aasta 125cc klassi maailmameister Guadagnini, kuid Guyon kehv sõidu lõpp lubas Vettikul lõpuks ikkagi kuuendanda lõpetada. Sõidu võitis prantslane Thibault Benistant, teine oli rootslane Isak Gifting ja kolmas rootslane Tim Edberg. Martin Michelis lõpetas avasõidu 28. kohal.

Teises sõidus tegi super stardi Meico Vettik, kes võttis sisse liidrikoha. Kahjuks Meico oma kohta kaua hoida ei suutnud juba juba ringi lõpuks oli ta langenud kolmandaks. Kahjuks läks Meicol kogu ülejäänud sõit mitmete vigade tõttu allamäge ja lõpuks sai ta kirja alles 26. koha. Avaringil top 10 piiril olnud Jörgen-Matthias Talviku suutis aga super sõidu teha. Sõidu esimeses pooles näitas ta väga head agressiivsust ning ta tõusis neljandaks ringiks juba neljandale kohale. Kui kolmandal kohal sõitnud sarja liider Boegh Damm eksis, siis tõusis Talviku juba kolmandale kohale. Seda kohta suutis ta ka lõpuni hoida ning tasuks elu esimene EMX 250 klassi poodiumikoht sõidust. Hullumeelselt kõva lahingu esikohale pidasid Guadagnini ja Benistant. Enamuse sõidust juhtinud Guadagninil näis võit taskus olevat, kuid viimastel ringidel pani Benistant kõik mängu ning tal õnnestuski viimasel ringil juba juhtima asuda. Kuid seal samas tegi ta väikse apsu ja taas pääses liidrikohale Guadagningi, kes napilt sellest ka lõpuni kinni hoidis. Teises sõidus parandas oma tulemust Martin Michelis, kes tuli finishisse 27. kohal.

Päeva kokkuvõttes teenis Talviku 38 punktiga neljanda koha. Etapivõidu sai 47 punktiga Benistant, teine oli 41 punktiga Guadagnini ja kolmas 40 punktiga Gifting. Meico Vetti oli 15 punktiga üheteistkümnes ja Martin Michelis kolmekümnes. Kahe etapi järel on Talviku 61 punktiga neljandal kohal. Liidriks tõusis79 punktiga Benistant, teine on 74 punktiga Gifting ja kolmas 68 punktiga Guadagnini.