Eestlased tõid Läti meistrivõistlustelt ohtralt medaleid

Harri Kullas. Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel sõideti Dobele krossirajal meie lõunanaabrite motokrossi meistrivõistluste viimane etapp, kus eestlased saavutasid nii etapi- kui ka meistrivõistluste üldvõite ja poodiumikohti pea igas masinaklassis.

Laupäeval toimunud MX 125 klassis võttis etapivõidu Hardi Roosiorg, kes alistas mõlemas sõidus lätlase Kristers Drevinskise ja leedulase Dovidas Karka. Rait Kaimer oli nii sõitudes, kui etapi kokkuvõttes kuues. Roosiorg võitis ka kindlalt Läti meistrivõistlused kogudes lõpuks 144 punkti, teise koha sai Dobeles neljas olnud Elgars Jonass (126 p) ja pronksi Tomass Sileika (120 p), kes ei saanud vigastuse tõttu viimasel etapil osaleda. Ainult kahel etapil osalenud Kaimer platseerus 63 punktiga kümnendale kohale.

65cc klassis oli ainsa eestlasena võistlustules Romeo Karu. Avasõidus lõpetas ta küll viiendana, kuid teises kolmandana, mis andis talle etapi kokkuvõttes neljanda koha. Läti meistriks tuli nii Dobeles, kui ka enamus etappidel võidutsenud Kristians Freimanis (344 p), kellele järgnesid Dobele teine Patriks Uzuls (255 p) ja Karu (247 p).

Quad Pro masinaklassis võttis Lätist magusa võidu Sten Jupaschevski, kes oli avasõidus lätlase Kristaps Veinbergsi järel teine, kuid viimases kiireim. Veinbergs, kes oli teises sõidus neljas, saavutas kokkuvõttes teise ning sõidud kolmanda ja teisena lõpetanud Ralfs Reinfelds kolmanda koha. Hendrik Volmer sai Dobeles venelase Danil Vlasovi järel viienda koha. Läti meistriks tuli tänavu Reinfelds (155 p), teine on Veinbergs (137 p) ja kolmas Jupaschevski (134 p). Esikümnesse mahtus veel Dobeles katkestanud Kaspar Kangur (101 p).

Quad 100 ja 200 ühissõitudes jätkas häid esitlusi juba eelmisel etapil Quad 200 Läti meistriks tulnud Kevin Saar. Kui avasõidus oli ta edu Matiss Palevicsi ees napp sekund, siis teises sõidus edastas ta teisena lõpetanud Lauris Eizansit juba pea minutiga. Quad 200 arvestuses järgnesid Saarele Palevics ja Cris Sten Kutti, kes moodustasid ka meistrivõistlustel esikolmiku, Saar kogus 350, Palevics 252 ja Kutti 198 punkti. Quad 100 arvestuses võidutses Dobeles mõlemas sõidus Eizans, kes oli samuti juba eelmisel etapil endale kuldmedali kindlustanud. Finaaletapil järgnesid talle Joosep Eesmäe ja Atis Breds, kes saavutasid ka hooaja kokkuvõttes 345 punkti kogunud Eizansi järel teise ja kolmanda koha, Eesmäe saagiks jäi 273 ja Bredsil 266 punkti.

Kõige väiksematel Quad 50 klassis võitis mõlemad sõidud Markuss Augustovskis, kes edestas avasõidus Davis Drikist ja Karlis Sraubergsi ning teises Drikist ja avasõidus katkestanud Karlis Neiat. Kahe sõidu tulemusena sai Augustovskise ja Drikise järel kolmanda koha viimase sõidu kuuendana lõpetanud Sraubergs. Enne Dobele etappi meistrivõistluseid juhtinud Tanel Põdra diskfalitseeriti esimese sõidus, kuna pea läbimatul mudarajal möödus ta ühest kinnijäänud konkurendist valest kohast. Läti meistriks tuli seega Augustovskis (196 p), Dobelest nulli saanud Põdra (252 p) pidi leppima hõbeda ning viimasel etapil katkestanud ja samuti punktideta jäänud Kristians Stolarovs (245 p) pronksiga.

Kui laupäeval võistlesid sõitjad pigem muda kui konkurentidega, siis pühapäev oli tunduvalt kuivem. MX1 klassis ei andnud eestlased peoperemeestele seekord mingit sõnaõigust, kui meie sõitjatele kuulus päeva lõpuks lausa viis esimest kohta. Avasõidu võitis kindlalt Harri Kullas, kes asus sõidu etteotsa juba avaringil. Teiseks sõitis end tagasihoidliku stardi teinud Gert Krestinov, kes möödus sõidu poolel maal Tanel Leokist. Esikuuikusse mahtusid veel lätlane Augusts Justs ning Priit Rätsep ja Indrek Mägi. Teises sõidus tõusis Kullas liidriks neljandal ringil ja võttis võidu Leoki ees. Krestinov sai ka selles sõidus kesise stardi, kuid suutis mitmeid kohti tõusta, aga seekord jäid Rätsep ja Mägi alistamata ning ta ületas lõpujoone viiendana. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Kullas Leoki, Krestinovi, Rätsepa ja Mägi ees. Läti meistriks tuli aga Justs (144 p), teise koha sai finaaletapil katkestanud ja nullile jäänud Davis Ivanovs (129 p) ning kolmanda vigastuse tõttu Dobelest eemale jäänud Lauri Lehtla (125 p). Esikümnesse mahtus ka ühe etapi vähem sõitnud Mägi, kes sai 96 punktiga seitsmenda koha.

MX2 klassis võttis esimesest sõidust võidu Kullas edestades lätlaste tulevikulootust Pauls Jonassi napi pooleteise sekundiga. Kolmandaks sõitis end Kullase tiimikaaslane Sahkar KTM Racing meeskonnas Karel Kutsar. Teises sõidus andis Kullase tsikkel valule vastu ja noormees pidi sõidu katkestama. Esimeseks kihutas end seekord Jonass, kellele järgnesid avasõidu neljas Erki Kahro ja Kutsar, samad mehed moodustasid ka kahe sõidu kokkuvõttes esikolmiku, Kullas oli ühe sõidu tulemusena seitsmes. Hooaja kokkuvõttes võitis kuldmedali Jonass (192 p), hõbeda sai Kahro (157 p) ja pronksi Dobeles viiendaks tulnud Kristers Drevinskis (127 p), kes möödus finaaletapil katkestanud ja punktideta jäänud Andre Park’ist (105 p).

Külgvankritel jagasid võidud ja teised kohad Janis Daiders – Ivars Skultans ja Kert Varik – Erkki Kõiv ning tänu teise sõidu võidule saavutasid etapivõidu lätlased. Sellest aga kuldmedaliks ei piisanud ning Varik – Kõiv lisasid värksele Eesti kullale ka sama karva medali Lätist, hooaja lõpuks kogusid nad 189 punkti. Daiders – Skultans kaotasid nendele 23 punktiga ning pronksmedali said Margo Sonn – Tanel Kõiv (141 p), kes olid Dobeles soomlaste Riku ja Lari Kunnase järel kummaski sõidus neljandad. Meistrivõistlustel mahtusid veel esikümnesse kuuenda koha saanud Argo Põldsaar – Igor Aljes (107 p), kes olid Dobeles üheksandad.