Eestlased võidutsesid Venemaa endurol

karjala-2Möödunud nädalavahetusel, 1.-2. oktoobril toimusid Venemaal Karjalas “Шустрая Белка” Hard Enduro võistlused. Võistlejaid oli kokku 90: Eestist, Soomest, Valgevenest, enamus aga Venemaa avarustest.

Sõideti neljas erinevas klassis, kus olid esindatud ka eestlased. Rada oli 44 km pikk ja raske. Sõideti mäkke, raiesmikul, soos, ühesõnaga igasugusel maastikul.

Ainukesena ebaõnnestus võistlus Rene Jerbachil (SuperSport), kes esimesel päeval katkestas, kuid teisel päeval sõitis end kolmandaks. Kokkuvõttes andis see talle seitsmenda koha.

SuperSport klassis võitis Rannar Uusna (KTM Racing Estonia), teiseks jäi Sander Luiga (Tartu Enduro Klubi).

Sport klassis võitis Janar Kukk (Gas-Gas Racing), teiseks jäi Kalev Kriis (Sõmerpalu MK).
Veteranidest võitis Jüri Brauer.

Hobby klaasis sai auväärse teise koha 14aastane Jürto Brauer (Tartu Enduro Klubi), kes võistles koos meestega, kuna eraldi noorte klassi ei olnud.

Meeskondlikult esimene koht Team Estonia – Uusna, Kukk, Kriis. Teine koht Tartu Enduro Klubi – Luiga, Jüri Brauer, Jürto Brauer.