Eestlased võitsid riikidevahelise krossivõistluse Sõmerpalus

Juha Raitmaa (112), Henri Remma (41), Marthi Lepik (6). Foto: Sten Salujõe
Laupäeval toimus Sõmerpalus asuvas Euroopa suurimas statsionaarses motokrossi sisehallis Adrenalin Arena rahvusvaheline mõõduvõtt motokrossis “Mini SX Estonia”. Rajal käis kokku üle 70 sportlase Eestist, Venemaalt, Soomest ja Lätist. Toimus üle kahekümne põneva võistlussõidu ja õhtu päädis superfinaaliga, kus selgus võistluse parim minikrossiriik.

Võistlejad jagati vastavalt kiirusele nelja gruppi. Kiireimas A grupis oli kvalifikatsioonis kiireim mees lätlaste üks parimaid minikrossisõitjaid Raivis Levans, kellele järgnesid parima eestlasena Henri Remma ja soomlane Juha Raitmaa.
A grupi esimese sõidu võitis Remma, kes on võistlusradadelt haiguse tõttu mitu kuud eemal olnud. Levans kukkus esikohaheitluses viiendal ringil ja seda nii õnnetult, et tema jaoks oli võistluspäev lõppenud. Remmale järgnesid eestlane Günther Sein ja Raitmaa.
Teist sõitu asus juhtima Raitmaa, kuid Remma pääses temast teisel ringil mööda ja hoidis esikohta võiduka lõpuni. Soomlane kukkus teisel ringil ja pidi sõidu pooleli jätma. Teisena ületas lõpujoone Marthi Lepik, kes oli avasõidus neljas ja kolmandana avasõidu viies Claus Oliver Pajuri.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli parim Remma, teine Lepik ja kolmas Sein, kes oli teises sõidus viies.

B grupis võidutses kahe sõidu tulemusena eestlane Mikk Erm, kes võitis avasõidu ja oli teises neljas. Teiseks tuli venelane Pavel Voitov, kes oli sõitudes neljas ja teine ning kokkuvõttes kuulus kolmas koht kummaski sõidus kolmandana lõpetanud soomlasele Ismo Matikainenenile.

C grupi parim oli mõlemad sõidud võitnud lätlane Jurijs Sigajevs. Teiseks tuli esimese sõidu teise ja teise sõidu kolmandana lõpetanud Targo Tintse. Kolmandaks tuli väga tublit sõitu teinud neiu Mirell Põllumäe, kes oli sõitudes vastavalt kolmas ja kuues. Sõidus osales veel kolm õrema soo esindajat. Kätlin Salujõe oli kahe sõidu tulemusena kuues, Kristel Raba kaheksas ja Kris Jalas 14-s.

D grupi sõitudes võidutses eestlane Kristo Saar, kellele järgnesid venelased Vladislav Mazepov ja Vadim Korneev. Selles grupis ainsa naisena osalenud Gerli Jaagula oli 17 osaleja seas 14-s.

Võistluspäev lõppes superfinaaliga, kus võistlesid igast riigist 5 sõitjat. Arvestust peeti riikide kaupa, kus vastav koht annab sama palju punkte (nt. 1. koht annab 1 punkti. 2. koht 2 punkti jne.). Lõpus liideti iga riigi kolme parema sõitja punktid kokku ja kõige vähem punkte kogunud riigi esindus oligi võitja.
Sõitu asus juhtima Marthi Lepik ja Henri Remma kaitses eestlaste kaksikvõitu, kuid mõned enne sõidu lõppu purunes Lepiku tsiklil tagarehv ja ta pidi tempos alla andma. Soomlane Juha Raitmaa möödus Remmast, kes ei tahtnud suuri riske võtta ja võitis sõidu, Remma möödus omakorda Lepikust, kellel õnnestus siiski kolmandana lõpetada. Esikuuikusse mahtusid veel Günther Sein, venelane Pavel Voitov ja Claus Oliver Pajuri.

Riikide arvestuses kuulus seega esikoht peoperemeestele (9 punkti), teine koht soomlastele (16 p.) ja kolmas venelastele (24 p.).