Eestlastele Baltimaade motokrossi meistrivõistlustelt palju medaleid

Kert Varik – Erkki Kõiv. Foto: Rauno Kais
Leedus, Petrasiunai krossirajal sõideti selle aasta Baltimaade motokrossi meistrivõistluste kolmas ja ühtlasi ka viimane etapp enamus masinaklassidele, kust Eesti krossisõitjaid tõid ära mitmeid meistritiitleid ja poodiumikohti.

Laupäeval hoolitsesid eestlaste parima tulemuse eest valitsevad külgkorvide Eesti meistrid Kert Varik – Erkki Kõiv, kes edestasid avasõidus kaasmaalaseid Margo Sonn – Tanel Kõiv 8,5 ja Läti meeskonda Modris Stelle – Arturs Linters 16,7 sekundiga. Teises sõidus võtsid Varik – Kõiv taas võidu Sonn – Kõiv ees, aga seekord 15 sekundilise eduga. Kolmandaks sõitsid end avasõidu neljandana lõpetanud kohalikud Mantas ja Rytis Kišunas, kes jäid võitjatele alla juba 28,2 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus kaksikvõit eestlastele. Varik – Kõiv võtsid 50 punktiga esikoha, Sonn – Kõiv (44 p) olid teised ja Kišunased (38 p) kolmandad.
Balti meistriteks krooniti kõigil kolmel etapil kõik sõidud võitnud Varik – Kõiv (150 punkti), hõbemedali said Sonn – Kõiv (113 p) ja pronksi Kišunased (94 p). Kümne sekka mahtusid eestlastest veel kahel esimesel etapil osalenud Madis Maante – Siim Mokrik (5., 69 p), Gert Gordejev – Veikko Parksepp (6., 60 p), Raido Riim – Arno Peever (8., 55p) ja Argo Poldsaar – Indrek Aljes (10., 51 p).

125cc ja MX2 klassi esimese ühissõidu võitis lätlane Roberts Justs napi 0,3 sekundilise eduga leedulase Arminas Jasikonise ees. Kolmandaks sõitis end Andre Park, kes jäi esiduost 42 sekundi kaugusele. Eestlastest olid veel Hendrik Talviku 7-s ja tema vend Tamur, kes sõidu katkestas, 28-s. Teises sõidus osutus parimaks Jasikonis, kellele teisena lõpetanud Park kaotas 9,1 ja kolmandaks tulnud, avasõidus 27-nda koha saanud, venelane Vladislav Niktin 27,9 sekundiga. Hendrik Talviku oli selles sõidus kaheksas.
Kahe sõidu tulemusena moodustasid MX2 klassi esikolmiku Jasikonis (47 p), Park (42 p) ja Justs (34 p) ning 125cc arvestuses leedulane Dovydas Karka (50 p), Talviku (44 p) ja teine leedulane Domantas Jazdauskas (40 p).
MX2 Balti meistriks tuli Andre Park (122 p), teine on Leedus kokku viienda koha saanud lätlane Kristers Drevinskis (80 p) ja kolmas Leedus mitteosalenud Erki Kahro (77 p). Kümne sekka mahtusid veel kahelt esimeselt etapilt punkte saanud Reiko Kikas (9., 41 p) ja avaetapil osalenud Edik Kuusk (10., 36 p).
125cc meistriks tuli esimesel kahel etapil kõik sõidud võitnud ja Leedust puudunud lätlane Tomass Šileika (100 p), hõbeda sai Karka (88 p) ja pronksi Leedus mittvõistelnud Hardi Roosiorg (86 p). Jan Jakobson osales kahel etapil ja oli nendelt kogutud punktidega (63 p) 5-s, Aron Lenzius oli samuti kahe etapi punktidega (51 p) 8-s, Tamur Talviku 9-s (49 p) ja ainult Leedu etapil võistelnud Hendrik Talviku (44 p) 10-s.

Quad Pro esimese sõidu võitis kohalik Marius Stašiškis, kes edestas venelast Daniil Vlasovit 3,5 ja kaasmaalast Imantas Tamuliunast 6,2 sekundiga. Parima eestlasena lõpetas Sten Jupaschevski neljandana jäädes võitjast 9,3 sekundit. Ülejäänud eestlastest olid Kaspar Kangur ja Priit Järvloo kuues ja seitsmes. Viimase sõidu võitis Vlasov Jupaschevski (+11,7) ja avasõidu stardikurvis toppama jäänud ja viiendaks tulnud lätlase Edgards Mengelise (+13,5) ees. Järvloo, kes takerdus avasõidus masina väljasuretanud Mengelise taha, oli selles sõidus neljas (+34,7) ja Kangur seitsmes (+42,2).
Võistluse võitis kahe sõidu tulemusena Vlasov (47 p), teine oli viimases sõidus viies olnud Stašiškis (41 p) ja kolmas Jupaschevski (40 p). Järvloo oli viies (32 p) ja Kangur seitsmes (29 p).
Balti meistrivõistlused võitis Leedus kokkuvõttes neljas olnud Mengelis (129 p), teise koha sai Järvloo (114 p) ja kolmanda Vlasov (105 p). Kangur oli neljas (95 p) ja Jupaschevski seitsmes (66 p). Esikümnesse mahtusid veel osadel etappidel osalenud Siim Vaide (8., 43 p) ja Martin Filatov (9., 41 p).

65cc klassis võistlesid esikohale nagu eelmistel etappidel Läti poiss Kristians Freimanis ja Jörgen-Matthias Talviku. Leedus osutus parimaks Freimanis, kes edestas avasõidus Talvikut 8,6 ja valgevenelast Artsiom Sazanavetsi 15,7 sekundiga. Freimanis võttis ka teisest sõidust kindla võidu, seekord järgnesid talle Sazanavets (+9,6) ja avasõidu neljas poiss lätlane Patriks Uzuls (+55,5). Talviku pidi sõidu paar ringi enne lõppu katkestama ja talle märgiti protokolli 16-s koht.
Etapivõit kuulus seega Freimanisele (50 p) Sazanavetsi (42 p) ja Uzulsi (38 p) ees. Talviku oli 27 punktiga 7-s, selle klassi teine eestlane Martin Michelis oli kahe sõidu kokkuvõttes 8-s (25 p).
Freimanis pärjati ka kindlalt 141 punktiga tänavuseks Baltimaade meistriks, teise koha sai Michelis (91 p) ja kolmanda Uzuls (85 p). Talviku oli 77 punktiga 5-s ja kahel esimesel etapil osalenud Romeo Karu (62 p) 7-s.

Pühapäeval olid eestlased võistlustules ainult masinaklassis Open (MX1), mille esimese sõidu esikolmiku moodustasid leedulane Arminas Jasikonis, lätlane Davis Livs (+4,9) ja võitja kaasmaalane Nerijus Rukstela (+9). Sõidu ainsad eestlased Andre Park ja Andero Lusbo olid vastavalt 5-s (+11,2) ja 7-s (+25,9). Jasikonis võitis ka teise sõidu, aga seekord lätlane Lauris Freibergsi (+2,5) ja ukrainlase Mykola Pashchynsky (+4,3) ees. Lusbo (+20,9) ületas lõpujoone neljandana ja Park 2 sekundit hiljem tema selja taga viiendana.
Etapi esikoha sai seega Jasikonis (50 p), teine oli avasõidus neljanda koha saanud Pashchynsky (38 p) ja kolmas esimese sõidu kuues Freibergs (37 p). Lusbole kuulus 6-s ja Park’ile (mõlemad 32 punkti) 7-s koht.
MX1 klassi Balti meistriks tuli Leedus teises sõidus kuues ja kokku neljas olnud Livs (99 p), teise koha sai Lusbo (86 p) ja kolmanda kahel esimesel etapil osalenud Lauri Lehtla (81 p). Ainult avaetapil mõlemad sõidud võitnud Tanel Leok (50 p) oli 6-s ja kahel esimesel etapil võistelnud Ardo Kaurit (46 p) 8-s.

Baltikumi ja Soome parimad krossisõitjad sõidavad nüüd kõik Tartumaale Lange motokeskusesse, kus sõidetakse eeloleval nädalavahetusel 23.-24. augustil Tridens Eesti meistrivõistluste kolmas etapp.