Eestlastele veemotospordi MM-idelt kaks pronksmedalit

F-125 esikolmik. Foto: EVL
Nädalavahetusel toimusid Poolas ja Lätis maailmameistrivõistlused veemotospordis. Poolas Chelmzas lõppesid maailmameistrivõistlused klassis F-125. Eestist osales kolm sportlast – Marek Peeba, Erko Aabrams ja Erik Aaslav-Kaasik.

Esimeses sõidus sai Marek hea lähte ja sõitis kolmandal kohal kuni tuli sisse väike viga ja Poola võidusõitja Sebastian Kecinski sai Marekist mööda. Esimesest sõidust Marekile neljas koht. Teises sõidus parandas Marek tulemust ja saavutas kolmanda koha. Kolmandas sõidus läks Marekil veel paremini ning ta suutis edestada suurimat tiitlipretendenti Poola võidusõitjat Henryk Synorackit . Punktidega oli Marek tõusnud kolmandaks. Neljandas sõidus Marek küll katkestas aga esimese kolme sõidu punktisaak tagas talle pronksmedali. Maailmameistriks tuli kogenud Poola võidusõitja Henryk Synoracki, hõbemedal läks Itaalia võidusõitjale Michele Gardinile. Erik Aaslav-Kaasik lõpetas kuuendana ja Erko Aabrams oli kaheksas.

Riias lõppes eile hilisõhtul Endurance Pneumatic 10 tunnine meeskondliku kestvussõidu MM, kus olid kaasa löömas Aidu Racing Teami liikmed – Rainer Nikiforov,Tõnis Laur, Erki Lainjärv ja Billy Toomla. Stardist saadi puhtalt minema ja esimest vahetust sõitnud Tõnis Laur suutis meeskonna hoida neljandal kohal. Billy Toomla rooli minekuks oli vahe liidriga ainult neli ringi ja Billy suutis tõsta meeskonna kolmandale kohale. Esikolmik oli vahe järgmistega sisse teinud ja Erki Lainjärvel oli ülesanne hoida kohta, millega ta ilusti hakkama sai. Rainer Nikiforov tegi oma vahetuses head tööd ja Erki Lainjärv lõpetas 10 tunnise kestvussõidu tuues meeskonna finishisse kolmandana. Maailmameistritiitel ja hõbemedal läksid Venemaa meeskondadele ja Aidu Racing Teamile pronksmedal.