Egon Kaur ja Silver Simm võitsid Saaremaa rallisprindi (VIDEO)

Egon Kaur ja Silver Simm. Foto: Timo Anis
Egon Kaur ja Silver Simm. Foto: Timo Anis
Laupäeval, 14. mail sõideti Saaremaal, kuulsal Kaugatoma kiirustkatsel kevadine Saaremaa rallisprint. Katset läbiti kolmel korral ja aegade kokkuvõttes olid parimad Egon Kaur ja Silver Simm (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Nende järel kuulus teine koht nii üldarvestuses kui neljaveoliste autode klassis Aiko Aigrole ja Kermo Kärtmannile (Mitsubishi Lancer EVO 6). Kolmas koht ja üle kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassi võit läks tiimile Toomas Vask-Janek Tamm (BMW M3). Neljaveoliste autode kolmas koht kuulus Saaremaal Vallo Nuuterile ja Alari Kuprile (Subaru Impreza).

Oodatult tihe konkurents oli kuni 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis. Esimesed kaks katset võitsid Ken Torn-Riivo Mesila (Ford Fiesta R2), kes sellesse klassi sellel aastal tulid. Nende edu enne viimast katset oli Kevin Kuusiku ja Cristen Laose (Ford Fiesta R2) ees 2,2 sekundit ja Rasmus Uustulndi ning Imre Kuuse (Ford Fiesta R2) ees 3,4 sekundit. Viimasel katsel olid Torn ja Mesila aga neljandad, katse võitnud Kuusik ja Laos tagasid sellega endale klassivõidu Saaremaa rallisprindil omas klassis. Teiseks tõusid Uustulnd ja Kuusk (+1,9 s) ja Torn ning Mesila langesid kolmandaks (+2 s).

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis tulid võitjateks Kaspar Kasari ja Hannes Kuusmaa (Honda Civic Type-R), teised olid Raido Laulik ja Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI) ja kolmandad Rando Turja ja Ain Sepp (Lada VFTS). Üle kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis olid Vask-Tamm järel teised Marko Ringenberg ja Allar Heina (BMW M3) ning kolmandad Madis Vanaselja ja Jaanus Hõbemägi (BMW M3).

Detailsed Saaremaa rallisprindi tulemused: www.autosport.ee/results/?race_id=351&