EHKK karikasari jätkus Kiviõlis

Viacheslav Golovkin Kiviõlis. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval toimus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja viies etapp Kiviõli krossirajal kus hommik algas kena päikesepaiste ja korralike soojakraadidega, kuid päeva lõpp pakkus ka hoovihmasid.

Päeva avalöögina kihutasid rajale Naised, Retro ja 2Takti klassid ning sel korral tegi tugeva sõidu Kaarel Aamer võtte kindlad võidud. Teise koha hõivas samuti mõlema sõidu teise tulemusega Siim Ihats edestades Oliver Leppikut. Naiste kiireim Liisi Kurusk seljatas sõitudes ka pooled meesvõistlejad ning kindlustas pika edumaaga endale liidrikoha päeva kokkuvõttes. Teiseks trügis end Esmeralda Vesterinen Soomest ja kolmandaks värske sünnipäevalaps Kris Jalas. Retro meeste tugevaim oli saarlane Kristjan Lüüding edestades Priit Tamtikut ja Jüri Kummerit.

MX40+MX50 ehk kõige kogenumad võidusõitjad tuiskasid rajale järgmisena ja esimese sõidu kiireim oli külaline Venemaalt Mihhail Gudkov edestades Erki Privoid ja Avo Ärmi. Teises sõidus aga üllatas Avo Ärm võites sõidu Gudkovi ees. Päeva kokkuvõttes andis kahe sõidu punktisumma MX40 klassi võidu Gudkovile, teine Ärm ja kolmandaks tõusis teise sõidu hea tulemusega Tarmo-Jaasi Tamm. Mx50 arvestuses oli taas võitmatusoomlane Reijo Rosnell, teine Enno Lustus ja kolmas samuti külaline soomest Petri Tuukkanen.

MX D ehk kõige algajamate klassis oli domineeriv Joonatan Sumero mõlema sõidu võiduga. Teine ja kolmas koht nii selged polnud ja seal jagati kohad välja alles teise sõidu lõpuks tänu millele teisele astmele tõusis Aleksei Merkulaev ja kolmandaks Riho Unt.

MX C klass pakub taas veidi kiiremat võidusõitu ja ka selles klassis püsis pinge kuni viimase sõidu lõpuni kui Kristo Saar viis võidu tänu teise sõidu heale tulemusele. Teiseks langes esimese sõidu võitja Fred-Gregor Pääro ja kolmandaks pressis end Mihkel Tääkre kellel sõidust jäi energiat nii palju üle, et võita ja Yamahakeskuse rehvijooks Kiviõli tuhamäkke.

MX B ja MX30 klasside esimeses sõidus domineeris Tanel Turro, kuid teises sõidus hoopis Margus Leetberg. Kuna nad on poodiumil aga erinevas arvestuses siis läks MX B klassi võit siiski Turrole Kermo Uue ja Fred Tobrelutsu ees. MX30 klassi parim Kiviõli rajal oli Margus Leetberg edestades Reemo Veskit ja Jako Tsäkot.

Päeva naelaks oli MX A ja Juunior klassi ühisstart kus favoriidid Viacheslav Golovkin ja Indrek Mägi ja need kaks ka stardist ees minema tuiskasid jälitatauna Karl-Robert Reinikese poolt. Mägi sõitis 250cc tsiklil ning möödus Golovkinist ka korra, ning Reinike tegi sel hetkel võistluse kiireima ringiaja ligi sekundiga. Kuid siis algas sadu mis muutus loetud sekunditega tugevaks ja esikoha võistlus taandus halva nähtavuse taha. Teises sõidus läks Golovkin oma teed ning taas enne sõidu lõppu hakkas sadama ning kuna mõned konkurendid loobusid enne teise sõidus starti siis poodiumile mindi Golovkini juhtimisel, teisele kohale tõusis Raido Nei ja kolmandaks Lauri Pöör. Juunioride kiireim oli sel korral Daniil Balandin, teine Aron Lenzius ja kolmas Christopher Talli.

EHKK kuues etapp toimub juba 19.augustil Haanjas kus on kavas Suure Munamäe Torni 55s juubelikross.