EHKK sari jätkus Aravetel

Möödunud laupäeval 27. juulil toimus EHKK karikasarja 4.osavõistlus käimasoleval hooajal Aravete krossirajal.

Suvepäike tõi kaasa pea kolmekümne kraadise sooja keskpäevaks, kuid hästi ettevalmistatud rada elas kuuma ilusti üle mis tähendab tänusõnu Starracingu meeskonnale tubli töö eest ning sügav kummardus rajakohtunikele kes oma tööd kohusetundlikult tegid pika päeva jooksul. Samuti ei lasknud võistlejad end häirida ning põnevat sebimsit jätkus pea igasse võidusõitu.

Päeva esimene lähe oli Retro/EVO/MX60 klasside päralt kus stardist haaras ohjad Artis Silajis Lätist, hakates oma CZ il võistlejaterivi vedama. Kahjuks aga andis retrotehnika otsad mõne ringi möödudes ning kiiremad MX60 arvestuse võistlejad võtsid asja üle. Päeva lõpuks kiireim mees Toivo Ilves, edestades Meelis Veilerit ja Jüri Meltsast. Retro klassi võit läks Jüri Kummeriga Hiiumaale, teine Enno Kartus ning kolmas tehnilise ebaõnne mees Artis Silajis Lätist. EVO klassis võidutses Priit Laur Linnamäe Motoklubist, teine Kaur Kikas ja kolmas Ats Tamm.

Oli tore näha , et 85AMA ehk amatööride klass kogub hoogu ning sel korral oli rekordarv osalejaid antud klassis. Päeva parima tulemuse tegi Robin Randoja edestades Otto Mattias Rootalu ja Rommi Semenovi. Samas stardis sõitnud Naistest valitses rada Teele Raja, jättes poodiumi teise astme Krissu Konoplitskile ja kolmanda Sandra Antoniaklie. Võidusõitu jätkeus mõlemas stardis ka 2Taktiliste arvestuses kus kiireim Aravetel oli Kannert Nurja, teine Andreas Arras ja kolmas Hugo Nork.

Kogenud ja kiired ehk MX40/MX50 stardid võttis Heigo Lauren tehes kindlat ja kiiret sõitu mõlemas stardis. Teise kolmanda koha peale oli tugev konkurents Tarmo Jaasi Tamme, Ivo Meltsase , Taimar Taaberi ja teiste vahel. Paele kõva surumist suutis siiski Jaasi Tamm haarata teise positsiooni enda kätesse ning päeva kokkuvõttes MX40 poodiumil Lauren esimene, Jaasi Tamm teine ja Meltsas kolmas. Aivo Rabbi võttis MX50 klassis kõik mis võtta andis ning nii jagasid teise kolmanda koha vastavalt Raul Orumaa ja Andres Haramaa.

MX D ehk kõige aeglasem kuid teisalt jälle põnevaim klass kus võitjat ei saa kunagi ette ennustada. Kui esimeses sõidus tegi tugeva lõpu Ahti Pärnasalu Oliver Kalda ees. Teine sõit möödus aga Fredi Kostikovi kontrolli all kes tänu teise sõidu paremale tulemusele ka päeva võidu viis ja Pärnasalu teiseks kukutas. Kolmandaks tõusis kahe stabiilse sõiduga Jan Martin Pärn tänu millele ka esikolmik tagas koha MX C klassi juba järgmiseks etapiks Türil.

MX C klassis kujunes esuimene sõit Santtu Turuneni vedamisel ning tema seljataga hooaja üldliider Joonatan Sumero. Finishis pidi siiski Sumero nelja sekundiga alla vanduma nign kolmandana lõpetas Mattias Graumann. Teises stardis pääses Turunen taas juhtima kuid tihedalt oli kannul Marcos Odar terve sõidu. Selles järjekorra ka lõpetati kui Turunen viis võidu Soome, siis teise koha kindlustas esimesest sõidust teenitud kõrgemate punktidega Sumero ja kolmandaks tõusis Odar.

MX A/juunior/MX B lähetati rajale ühisstardist ning esimeses sõidus tegi kindla ja kiire sõidu Danil Balandin edestades hooaja üldliidrit Aleksei Vinogradovit. Teises stardis võttis ohjad enda kätesse Vinogradov ning ei loovutanud esikohta mis andis talle ka etapivõidu kahe sõidu kokkuvõttes. Teise koha võistle välja Hans Priidel kellele läks etapi teine koht MX A klassi arvestuses ning kolmandaks tuli äsja sõjaväe läi teinud Aron Lenzius. Juunioride arvestuses polnud vastast Balandinile Venemaalt, teise koha võitles välja väga head kiirust näidanud Kairo Katkosilt edestades Kaarel Tilka. MX B vaieldamatu liider oli sel korra Tanel Turro, teine Marken Sonn ja kolmas Madis Lepikov.

EHKK karikasarja 5.etapp toimub juba 10.augustil Türil Kihli Motokeskuses kus kohtume taas Arctic Spordijookide ja laheda motokrossiseltskonnaga!!!