EHKK viies etapp sõideti Tihemetsas (VIDEO)

Foto: Erko Sinisalu
Foto: Erko Sinisalu
Laupäeval, 19.juulil toimunud EHKK karikavõistluste 5.etapp Tihemetsa krossirajal tõi kokku tugeva konkurentsi paljudes klassides ja nagu Tihemetsale omaseks on saanud siis ka ilus ilm ja viimase peal krossirada olid taas kohal.

Võistluspäeva alustasid sel korral Retro klassid kuna antud etpilt puudus 85cc klass viimast korda sel hooajal. Tarmo Tomson kasutas oma 500cc Hondat eesmärgi päraselt ja võttis mõlemast sõidust võidud. Seljataga aga näitasid head minekut Indrek Krestinov ja Aadu Sikk võttes esimesest sõidust ka vastavad kohad. Teises sõidus aga Siku tehnika vedas alt ja esiotsas toimusid suured muutused ja Retro klassi esikolmik kujunes, Jaanus Lüüding kõrgemail astmel , Andres Pilt teine ja kolmandaks tõusis Margus Laipalu. Nagu enne öeldud siis Tarmo Tomson võttis üld ja Retro Open klassi võidu, teine Indrek Krestinov ja kolmas Priit Laur.

Järgmisena tuiskasid rajale taas ühisstardina sõitnud MX40 ja MX50 klassid kus võistlejad jaotatud vastavalt vanusele. Kiireim mees oli sel päeval Heigo Lauren, võttes mõlema sõidu võiduga ka etapivõidu. Teise koha peale käis aga äge võistlus Kert Põldveeru ja Erki Privoi vahel, teise sõidu lõpuks jäi siiski Privoi peale ja tänu sellele lükka Põldveeru etapi kolmandale kohale. MX 50 klassis tegi oma sõitu Reijo Rosnell (Soome), esimeses sõidu lõpuks jõudis ähvardavalt lähedale aga teisel kohal sõitnud Väino Lensment jäädes maha vaid paar sekundit. Teises stardis pääses Lensment klassi juhtima kuid olles ise rajameistri ja etapi korraldaja ametis rauges käsi enne sõidu lõppu ja Rosnell pääses taas esikohale. Päeva lõpuks esikolmik vastavalt Reijo Rosnell (Soome), Väino Lensment ja Pertti Salonen (Soome).

MX 30 klass mis samuti jaguneb vanuse ja liskas võistlusajaloo järgi võttis võidu üle pika aja taas Rein Viiol, teiseks tõusis uustulnukana poodiumil Vallo Kägu ja kolmas Kalev Kallas. MX D klass tõi rajale kõige rohkearvulisema stardi, 56 võistlejat. Vaatemänguline sõit tehti mõlemas stardis kuna esiviisikutes tegid kõik vigu ja kohti vahetati pea iga ring. Päeva lõpuks esikohal Sten Väise, teine Silver Schmeimann ja kolmas Reno Kruus. MX C klassis esiemse stardi järel tundus, et Ilja Balabko on taas oma kiiruse leidnud ja läheb oma teed ,kuid teises stardis võttis hoopis võidu Ain Klettenberg kindlustades nii ka etapivõidu. Teisele astmele sel korral jäi Balabko ja kolmas koht hooaja liidri kohta hoidvale Siim Rotmeistrile.

MX B klassis käis tihe duell nii esi kui ka kolmandale kohale, esimeses paaris Asko Lihtsa ja Rogert Room ning teises Aaron Nau ja Marttin Poljakovi vahel. Sel korral jäi Lihtsa Roomile püüdmatuks, liskas vigastas ka Room jalga ning päeva lõpuks siiski tubli teine koht. Kolmanda positsiooni hõivas esimeses sõidus Poljakov ,kuid teises stardis viimaste sekka jäänuna töötas end küll Nau seljataha. Kuid kahjuks enam rünnakulähedusse ei jõudnud ja läks etpi kolmas koht Aaron Nau’le.

MX A+Juunior start tõi rajale arvestatava hulga ja tugeva konkurentsi, stardist läks mõlemal korral juhtima Gregor Kaares võttes nii 200 eurot Smartshop stardivõiduraha. Peag möödus Andero lusbo hakates võistlust vedama ja tundus, et konkurentsitult kiire minekuga. Sõidu lõpu osas aga hakkas marulist tempot tegema Jüri Triisa, lähenedes igal ringil Lusbole. Esimeses sõidus siiski Triisa möödumiskatset ette ei võtnud ja Lusbole võit. Teises stardis oli elekter õhus kuna Triisa on ka varem panustanud teise sõidu võidu peale ja mitmel korral õnnestunud. Päevad aga pole vennad ja kahjuks ebaõnnestunud start röövis Triisalt teis esõidu revansi võimaluse ja nii tuli Lusbole (Suzuki) etapivõit, teine Jüri Triisa (Honda) ja kolmas Gregor Kaares (Yamaha). Juunioride klassivõit teises sõidus Lusbole konkurentsi pakkunud Claudius Roosmale (Yamaha), teine Aleksei Vinogradov (Honda) ja kolmas Arno Lenzius (KTM).

Päeva tõmbasid kokku Quadi klassid kus kiireim Martin Filatov, teine Hendrik Volmer ja kolmas Sander Parts. Quad 35 oli parim Olari Saarme, teine Rene Tarend ja kolmas Mark Saar.

EHKK karikavõistlused jätkuvad 16.augustil krossiga Munamäe Torn 52 mis leiab aset Põlgaste Motokeskuses ning nagu tavaks Munamäe Torni võistlusel on erilise tähelepanu all meeskondlik võistlus. Täpsem info meeskondade koosseisu ja juhendi kohta leiab juba lähipäeval www.ehkk.ee lehelt.