EMX125 klassis oli eestlastest parim Andreas Hiiemägi

Andreas Hiiemägi. Foto: Rauno Kais
Kegumsis toimus ka EMX125 klassi EM-etapp, kus Meico Vettik tegi esimeses sõidus küll väga tugeva alguse, kuid ebaõnnestus lõpus ning etapi kokkuvõttes oli eestlastest parim 27. koha saanud Andreas Hiiemägi.

EMX125 klassi esimeses finaalsõidus super sõitu teinud Meico Vettik kaotas kahjuks viimasel ringil kõrge koha ja pidi leppima 21. kohaga.

Last Chance sõidu võitnud Meico Vettik tegi vägeva alguse ka esimeses finaalsõidus kui ta kehvalt stardikohalt suutis avaringiga tõusta top 20 piirile. Järgnevatel ringidel oli Vettik rajal üks kiiremaid sõitjaid ja ta tõusis ring ringilt kõrgemale. Varsti oligi Meico juba koguni kümnendal kohal ning võimalus oli tõusta koguni top 5 sisse. Kahjuks Meico sõidu keskel korra kurvis eksis ning kaotas mõned sekundid aega, kuid siiski oli ta võtmas karjääri kõrgeimat 12-ndat kohta. Veel viimasel ringil oli ta koht kindel, kuid siis tabas teda ebaõnn ning mõnisada meetrit enne lõppu ta kukkus ning kaotas hulga kohti ja pidi lõpuks leppima 21. kohaga. Talviku ja Hiiemägi lõpetasid sõidu 31-sel ja 32-sel kohal. Sõidu võitis Brian Strubhart Moreau, teise koha sai Kevin Horgmo ja kolmanda koha Gianluca Facchetti.

Teise sõidu start kahjuks Vettikul ebaõnnestus ja tal tuli kohti parandama hakata päris rivi lõpust. Poolel sõiduajal oli Vettik tõusmas juba punktikohale, kuid siis tuli ette kukkumine ja sellega oli sõit tema jaoks lõppenud. Parimaks eestlaseks tõusis seejärel Andreas Hiiemägi, kes terve sõidu võitles top 20 piiril. Lõpuks tuli siiski leppida 25. kohaga. Jörgen-Matthias Talviku sai teises sõidus 37. koha. Sõidu võitis taas Strubhart Moreau, teise koha sai Notario ja kolmanda koha Haarup.

Etapivõidu sai maksimaalse 50 punktiga Strubhart Moreau, teine oli 40 punktiga Horgmo ja kolmas 33 punktiga Notario. Parima eestlasena oli Andreas Hiiemägi 27-s.