Eneos Eesti-Soome ja Leedu meistrivõistlused jätkusid pühapäeval auto24ringil

Hannes Soomer (38). Foto: Edgar Seemendi
Sarnaselt laupäevaga oodati kõige põnevamat heitlust Superstock 600 klassis, kus tulid starti hetke Eesti ja Soome parimad motomehed Hannes Soomer ja Niki Tuuli.

15 ringilisele võidusõidule sai parima stardi Tuuli, keda tihedalt jälitamas Soomer. Eestlane hoidis soomlasega pidevalt 0,2-0,3 sekundilist vahet ning proovis ka paaris kohas mööduda, kuid peale viite ringi sõit katkestati, sest rada oli kuivailma rehvidega alustanud sõitjatele muutunud liiga ohtlikuks.

Korduvstardist sai küll kõige paremini minema Soomer, kuid juba samal ringil võttis Tuuli liidrikoha tagasi, mida hoidis kuni lõpuni. Lõpuks oli sõidu võtnud soomlase ja teisena lõpetanud eestlase vahe 13,3 sekundit. Klassi kolmas koht Jani Rättöle.

„Mul oli see esimene vihmasõit Yamahaga. Nikil on selle rattaga oluliselt rohkem kilomeetreid seljataga ning täpselt nii palju ta mind täna edestaski. Meil on nüüd vaja tööd teha, et saada ratas ja ise sama kiireks kui täna Niki oli,“ võttis Soomer pühapäevase sõidu kokku.

B600 klassi esikolmikus vahetasid võrreldes laupäevaga esimesed kaks sõitjat kohad, Miko Ronkaineni ees sai sõiduvõidu Juha Kauhanen. Klassi kolmas oli Henna Ylijoki.

Superbike klassivõidu võttis pühapäeval Ville Haantaus, kelle järel lõpetasid Jesse Maikola ja Evaldas Mikutis.
Klassis B1200 sai klassivõidu Petri Virtanen.

Kui laupäeval pidid Eero Pärm/ Mairon Meius külgvankrite klassis leppima teise kohaga, siis pühapäeval sai see viga parandatud ning mehed võtsid klassivõidu. Teisena lõpetasid Markku Artiola/ Joonas Salu ning kolmandad olid Pasi Vepsä/ Arto Pöyhönen.

Klassis Classic/Classic Formula sai esikoha Aimo Heinonen, kellele järgnesid Simo Sälemaa ja Kari Pöllönen.

Soome meistrivõistluste klassis Fin Moriwaki Cup parim oli Leevi Johansson, klassis Moto3 sai esikoha Janne Nurmi ning klassis KTM RC390 Cup kuulus esikoht Vesa Kalliole.

Kõige nooremate võistlejatega Mini GP klassis sai pühapäeval esikoha Akseli Putkonen, kes edestas laupäeval sõiduvõidu võtnud Lenni Klemettit ja Niko Lehtirantat.