Erki Kahro Ameerika Ühendriikides 24-s

Erki Kahro. Foto: diffysmooth.com
Marylandi osariigis asuval Budds Creek’i krossirajal, kus 2007 aastal toimus Rahvuste Motokross, sõideti lõppenud nädalavahetusel Ameerika Ühendriikide profimotokrossi AMA Lucas Oil Pro Motocross Championship seitsmes etapp, kus oli võistlustules ka eelmisel etapil osalenud Erki Kahro.

250cc masinaklassis võistlev Kahro (KTM) suutis sarnaselt eelmisele etapile end finaalsõitudesse sõita näidates kvalifikatsioonis 67 võistleja seas 22-ndat aega. Esimese sõidu avaringilt tuli eestlane 30-ndal kohal, kuid suutis oma kohti parandada ja ületas lõpujoone 23-ndal kohal. Teises sõidus sai Kahro hästi minema, kuid osales stardikurvis toimunud kukkumises, mille tõttu ta langes võistlejaterivi tagumisse otsa. Hoolimata sellest möödus ta mitmest konkurendist ja oli lõpus jälle 23-s. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Kahrole 24-s koht ja noormehel jäi sarjas veel punktiarve avamata.

“Sellel korral tegid ilm ja rada päeva väga raskeks, sest temperatuurid olid täitsa 30-ne lõpus ja õhuniiskus oli kõrge. Budds Creek’i rada oli väga tehniline, mis sisaldas keerulisi elemente ning pikad ja sügavad rööpad tahtsid harjumist. Esimeses sõidus tegin esimesel ringil palju vigu. Teises sõidus sain super stardi ja jõudsin esikümne hulgas stardikurvi, kuid siis toimus kukkumine, mille tulemusena Marvin Musquin mulle ette kukkus ja ka mind pikali lükkas. Alustasin seega sõitu peaaegu viimaselt positsioonilt. Samas olid sõit ja raja tunnetus juba palju paremad ning võitlesin kõvasti positsioonide eest ja lõpetasin taas 23-na. Päeva kokkuvõttes olin 24-s. Nädala pärast on etapp Millville rajal, mis peaks pinnase poolest mulle paremini sobima ja seal üritan kindlasti top 20 sisse murda ja punkte saada,” võttis oma nädalavahetuse kokku Kahro.

Budds Creek’i etapi võitis Blake Baggett (Kawasaki) meistrivõistluste liidri Jeremy Martini (Yamaha) ja Jason Andersoni (KTM) ees.

AMA Lucas Oil Pro Motocross Championship jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Minnesota osariigis Millvilles Spring Creek’i krossirajal.