Erki Kahro Ameerika Ühendriikides 26-s

Erki Kahro RedBud'is. Foto: diffysmooth.com
Erki Kahro RedBud’is. Foto: diffysmooth.com
Michigani osariigis asuval RedBud’i krossirajal sõideti Ameerika Ühendriikide profimotokrossi AMA Lucas Oil Pro Motocross Championship meistrivõistluste selle aasta kuues etapp, kus osales ka eestlane Erki Kahro ja seda 250cc masinaklassis.

Kahro, kes USA’s võistleb Husqvarna tsikli asemel KTM’iga MX Vacations nimelises meeskonnas, suutis end 91 osaleja seas 40 finalisti sekka sõita olles kvalifikatsioonis 22-ne. Esimeses sõidus sai Kahro tagasihoidliku stardi ja lõpetas sõidu 22-na. Ka teise sõidu start ei olnud esimese omast parem ning sellest sõidust tuli tal tulemuseks 24-s koht. Kuna eestlane 20 esimese sekka ei mahtunud, siis jäi tal seekord punktiarve avamata. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Kahrole 26-s koht.

“Päev algas väga hästi, sain korraliku kvalifikatsiooniaja ja stardikohta valisin 22-na. Tugev kvalifikatsioon püstitas suured lootused võistlussõitudeks, kuid mõlemas sõidus mul stardid ebaõnnestusid ja nii tugeva konkurentsiga sõitudes on raske tagant ette tulla. Eesmärk oli ikka 20 hulka saada ja punkte teenida, aga sel korral jäi see tegemata ning seetõttu ei saa ka tulemusega rahul olla. Nüüd on Marylandis Budds Creek’i rajal järgmine etapp ja usun, et suudan seal vigadeparandust teha ja kõrgemate kohtade eest võidelda,” rääkis Kahro, kes tegi oma AMA debüüdi eelmisel aastal, kui osales Southwick motokrossil ja sai esimese sõidu 19-nda koha eest 2 punkti.

RedBud’i etapi võitis meistrivõistluste liider Jeremy Martin (Yamaha) prantslase Marcin Musquin’i ja Jason Andersoni (mõlemad KTM) ees.

AMA Lucas Oil Pro Motocross Championship jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Budds Creek’i krossirajal, kus 2007 aastal toimus Rahvuste Motokross.