Erki Kahro lõpetas Eesti ja Läti meistrivõistlused poodiumil

Dobele krossirajal Lätis toimusid selle aasta viimased Eesti ja Läti motokrossi meistrivõistluste etapid, kust läks medaleid nõudlema ka Estonian Express Racing meeskonna esisõitja Erki Kahro.

Erki Kahro sai MX2 klassi kvalifikatsioonis Tanel Leoki ja lätlase Karlis Sabulise järel kolmanda aja. Esimeses sõidus asus Kahro Leoki ja Sabulise järel kolmandale kohale ning esikolmik sõitis konkurentidelt eest. Omavahel tekkis ka meestel 5 sekundilised vahed ning nii nad omavahel turvaliste vahedega ka sõidu lõpuni sõitsid. Teises sõidus pääses Kahro Leoki järel kohe teiseks, kuid mõned ringid hiljem pidi ta oma koha Sabulisele loovutama ning sellest sõidust tuli samuti nende meeste järel kolmas koht. Etapi esikolmiku moodustasid seega Leok, Sabulis ja Kahro. Läti meistrivõistlustel kogus viiest etapist neljal osalenud Kahro 182 punkti, mis andis talle Sabulise (249 p) ja Indrek Mägi (189 p) järel kolmanda koha. Eesti meistrivõistlustel kuulus Kahrole Dobele etapilt puudunud Karel Kutsari (180 p) järel 171 punktiga teine koht, pronksi sai Tanel Leok (158 p).

“Viimane võistlus on läbi ja hooajale kriips alla tõmmatud. MX2 klassi Eesti hõbe ja Läti pronks on käes, aga need ei olnud kindlasti minu eesmärkide täitumiseks piisavad. Kui aga arvestada, et Eesti sarjas oli tehnilistel põhjustel kaks katkestamist ja Läti sarjas üks katkestamine ning lisaks ma ühel etapil ei osalenud, siis võib öelda, et miinimumist sai võetud maksimum. Eilne Dobele rada oli minu jaoks ootamatult kõva pinnasega ja mul võttis liiga kaua aega, et sellega harjuda. Esimeses sõidus ründasin esimestel ringidel teist kohta, aga siis jäi arvatavasti kivi mu tsikli käiguhoova vahele ja see segas sõitu ning teisel kohal sõitnud Sabulis libises eest ära. Paar ringi enne lõppu sain hoova küll uuesti liikuma ning tulin isegi Sabulisele lähemale, aga ründe kaugusele ei pääsenud ning tuli kolmanda kohaga leppida. Teises sõidus tegin ise liiga palju sõiduvigu ja ei suutnud head rütmi leida. Pidasime Sabulisega taas teise koha peale päris hea võitluse maha, kuid lõpuks jäin ikkagi kolmandaks,” rääkis Kahro. “Peab tunnistama, et minu jaoks on olnud nii vaimselt kui füüsiliselt väga raske hooaeg. Tänaseks on selge, et olin hooaja alguses liiga optimistlik ning eelmise aasta rängast õlavigastusest tagasitulek on olnud kordades raskem, kui ma eales arvata oleksin osanud. Ma polnud varem oma karjääri jooksul ühtegi nii ränka vigastust kogenud ning ei teadnud, mida tähendab olla kogu aasta tippspordist eemal ja mis mind sellisest asjast taastumisel ees võib oodata. Sellelt hooajalt on tulevikuks palju õppida ning usun, et võin öelda, et Baltikumi tasemel olen selgelt konkurentsis tagasi. Olen võtnud mõned sõiduvõidud ja tulnud mõlemas sarjas medalile, aga minu karjääri koha pealt on mul kindlasti palju suuremad eesmärgid kui Baltikumi tasemel sõita ja võita. Tahaks väga tänada Estonian Express Racing Teami, kõiki oma sponsoreid, poolehoidjaid, treenereid ja lähedasi, kes läbi selle turbulentse hooaja minusse usku ei kaotanud.”