Erki Kahro Soome meistrivõistluste etapil neljas

Erki Kahro. Foto: Rauno Kais
Erki Kahro. Foto: Rauno Kais
Pori krossirajal sõideti meie põhjanaabrite motokrossimeistrivõistluste järjekordne etapp, mis oli osadele klassidele alles avaetapiks.

MX1 klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt Santtu Tiainen, esimeses sõidus järgnesid talle Joni Roos (+9,8 sek) ja Ludvig Söderberg (+21,5) ning teises avasõidu neljas Toni Eriksson (+30,6) ja Söderberg (+48,2). Ainus eestlane, eelmisel aastal Soome MX2 klassi meistriks tulnud Erki Kahro oli avasõidus viies (+58,5) ja teises neljas (+1.10,1).
Kokkuvõttes võitis avaetapi Tiainen (50 p), teine Eriksson (40 p), kolmas Söderberg (40) ja neljas Kahro (34 p).

MX J karikavõistluste klassis oli 40 osaleja seas mõlemas sõidus parim Soomes elav eestlane Karl-Robert Reinike. Esimeses sõidus lõpetasid tema järel Ville Meisola (+25,1) ja Teemu Lahtinen (+25,7), teises aga avasõidus katkestanud Valtteri Räsänen (+20) ja Meisola (+30,1). Etapivõit kuulus 50 punktiga Reinikesele, teine Meisola (42 p) ja kolmas Lahtinen (34 p), kes oli teises sõidus 7-s.

Quadraceritel pidi osalema ka eelmise aasta Euroopa meistrivõistluste neljas mees Priit Järvloo, kuid tema sõidud jäid kahjuks seekord tehnilistel põhjustel sõitmata.