Erki Kahro võitis TOP 200 avaetapi Maardus

IMG_1568Laupäeval sai Maardu krossirajal alguse TOP 200 motokrossi karikasari. Kui üle Eesti sadas igal pool vihma, siis Maardus oli terve päev kuiv ja võistlus toimus ideaalsetes tingimustes. Avaetapi võidu võttis kõige kiiremas A klassis kodurajal võistelnud Erki Kahro.

A klassi kvalifikatsioonis näitas mäekõrguselt parimat ringiaega Karel Kutsar (1:47.222). Talle järgnesid Aigar Leok (1:48.938), Erki Kahro (1:49.901) ja Andero Lusbo (1:50.004). Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte Kahro, talle järgnesid Lusbo, Kutsar ja Aigar Leok. Lusbo tegi teisel ringil aga sõiduvea ja kukkus ning oli sellega esikolmiku konkurentsist väljas. Kutsar püüdis peagi liidri kinni ja viiendal ringil pääses ta Kahrost mööda. Edasi sai kontrolli sõitu juba Kutsar ja talle kuuluski lõpuks sõiduvõit. Teisena lõpetas Kahro ja kolmandana Aigar Leok. Teises sõidus sai hea stardi Kutsar, kuid avaringi lõpus kukkus ta liidrikohalt. Liidriks tõusis Aigar Leok, kuid ka tema ei saanud esikohta pikalt nautida, sest juba järgmisel ringil möödus temast Kahro. Avaringil kukkunud Kutsar hakkas teisi püüdma ja seitsmendal ringil tõusis ta juba teiseks. Sõidu esimese poolega kulus aga kõvasti jõuvarusid ja Kahrot tal enam kinni püüda ei õnnestunud. Eksimusteta sõitnud Kahro võttis lõpuks kindla sõiduvõidu, Kutsar lõpetas teisena ja Leok taas kolmandana. Samas järjestuses olid mehed lõpuks ka poodiumil.

MX B klassis kuulus päev täielikult Jens Udrasele. Ta võitis nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad võistlussõidud. Avasõidus järgnesid Udrasele Sander Luik ja Henri Möll. Teises sõidus pakkus Udrasele kõvasti konkurentsi Carl Mattias Räägel. Vahe Udrasega jäi tal sõidu lõpuks vaid kuus sekundit. Kolmandana lõpetas teise sõidu Kerto Kase. Päeva kokkuvõttes kuulus esikoht seega Jens Udrasele, teise koha sai Kerto Kase ja kolmanda Henri Möll.

Ka MX C klassis kuulus päev täielikult ühele mehele, selleks oli Alex-Allar Rebane. Ta võitis nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad võistlussõidud. Avasõidus järgnesid talle Siim Vaide ja Erik Pirn. Teises sõidus kuulus teine koht Siim Vaidele, kolmas oli sel korral Madis Soodla. Poodiumile tõusidki Rebane, Vaide ja Soodla.

MX D klassis oli kiireim Martin Viilma, talle kuulusid mõlema sõidu võidud. Kokkuvõttes teise koha sai Kaido Kalk, sõitudes oli ta teine ja kolmas. Poodiumi kolmandale astmele tõusis Mart Meeru, kes oli sõitudes viies ja neljas.

MX E klassis võttis etapivõidu mõlemad sõidud võitnud Mati Nuut. Teise koha sai mõlemad sõidud teisena lõpetanud Jaanus Erimäe. Kolmas koht kuulus Tauri Tigassonile, kes oli sõitudes viies ja kolmas. Koos E klassiga olid rajal ka naised. Naisi oli rajal neli, avaetapil kuulus võit Kadri Ehamäele, teise koha sai Hanna Reinola, kolmanda Esmeralda Vesterinen, neljas oli Johanna Saareke.

Veteranide 40+ klassis oli kiireim Allan Vierland, teise koha sai Roy Puuström ja kolmanda Urmas Heliste. 50+ klassis võttis võidu Enno Lustus, teise koha sai Pertti Salonen ja kolmanda Kaljo Tiits.

Top 200 sarja teine etapp toimub 7. mail Põlvas Rosma krossirajal.