Esimese Tartu Rally võitsid Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov

Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov. Foto: Raivo Remmelgas
Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov. Foto: Raivo Remmelgas
Laupäeval jätkus Tartu Rally kaheksa kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo X), kes võitsid esikoha ka klassis N4 ning ühtlasi kindlustasid sellega ka 2014. Eesti autoralli meistrivõistluste tiitli klassis N4.

Absoluutarvestuse ja N4 klassi teisena lõpetasid Lõuna-Eesti omad mehed Siim Plangi – Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo X), kes kaotasid võitjatele vaid 9,9 sekundiga. Heitlus esikohale kestis kuni viimase katseni ning selle tõestuseks fakt, et Lukjanuk ja Plangi jagasid võrdset katseaega koguni kolmel kiiruskatsel. Viimase poodiumikoha said nii absoluutarvestuses, kui klassis N4 Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX). 12 sõidetud kiiruskatsega kogunes neil kaotust N4 klassi meistritiitli võitnud Lukjanuk – Arnautovile 30,1 sekundit.
Avapäeva järel kolmandat kohta hoidnud Roland Murakas – Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo X) katkestasid mootoriprobleemide tõttu peale üheksandat kiiruskatset.

Kuni 1,6 liitrise mootoriga esiveoliste autode klassis võtsid Tartu Rally klassivõidu Sander Pärn ja James Morgan (Ford Fiesta R2), kes edestasid avapäeva alles kümnendana lõpetanud vendasid Rainer ja Rauno Rohtmetsa (Citroen C2 R2 Max) 19,6 ja Kristen Kelement – Timo Kasesalu (Citroen C2 R2 Max) 25 sekundiga. Pärnale ja Morganile kuulub ka selle klassi Eesti meistritiitel.

Samad võistluspaarid moodustasid esikolmiku ka Eesti Juunioride meistrivõistluste arvestuses.

Klassis 2WD 2000 lõpetasid võitjatena avapäeva järel teist kohta hoidnud David Sultanjants – Siim Oja (Citroen DS3) , kes edestasid Mikhail Skripnikov – Anton Grechko (Renault Clio R3) 6,2 ja Kevin Kuusik ja Carl Terras (Renault Clio) 48,4 sekundiga. Ka selle klassi Eesti meister on teada, selleks on Kristo Subi ja Teele Sepp.

E9 klassi Tartu Rally klassivõidu võtsid Rainer Meus – Kaupo Vana (Lada VFTS), kellele kuulub ka tänavune Eesti meistritiitel. E10 klassis said võidu Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet). E-rühma E11 klassis võtsid Tartu Rally klassivõidu Tartumaa oma mehed Toomas Vask – Taaniel Tigas (BMW M3) ning selle tulemusega kindlustati endale ka oma klassi 2014.aasta meistritiitel.

E12 klassivõidu võtsid Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VI). Klassi teisena lõpetanud Hendrik Kers – Viljo Vider (Mitsubishi Lancer Evo V) kindlustasid endale selle tulemusega 2014.aasta meistritiitli.

Veoautode arvestuses võitsid Tartu Rally Sigmar Tammemägi ja Arno Kuus (GAZ 53).

EAL Eesti autoralli meistrivõistluste seitsmes etapp Saaremaa ralli sõidetakse 10.-11. oktoobril.

Tartu Rally detailsed tulemused: http://www.autosport.ee/rallyreg/?page=32&race_id=274&