Estonia Rally toob 2020. aastal Eestisse autoralli MM-etapi

Sebastien Ogier - Julien Ingrassia 2013 a Soome MM-rallil. Foto: Rauno Kais
Sebastien Ogier – Julien Ingrassia 2013 a Soome MM-rallil. Foto: Rauno Kais
Kui sellel aastal on Baltikumis võimalik osa saada FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste kahest etapist, millest üks sõideti talvel Lätis ja teine on tulemas juulikuus Lõuna-Eestis, siis tulevikus on rallisõpradel Eestis võimalus osa saada autoralli absoluutsest tipust, kui 2020. aastal sõidetakse Eestis autoralli MM-sarja WRC etapp, teatavad Estonia Rally korraldajad.

Eestlased on ennast tõestanud väga heade spordivõistluste korraldajatena ja siinsed teed, mida kiiruskatseteks kasutatakse, ei jää alla paljude maailma tipprallide omadele, on kinnitanud Eestis käinud sõitjad ja WRC sarjaga seotud inimesed. Nii ongi Estonia Rally korraldajad juba mõnda aega pidanud läbirääkimisi Rahvusvahelise autoliidu WRC komisjoni ja WRC sarja promootori Red Bull Media House esindajatega. Eesti korraldajate sõnul on lisaks eestlaste soovile, teede ja taristu olemasolule vajalik ka senistest võistlustest märgatavalt suurema eelarve kokkusaamine. Esmalt oli aga oluline, et saadaks roheline tuli FIA ja promootori poolt ja tänaseks on käed löödud ja ettevalmistused 2020. aastal Eestis toimuvaks autoralli MM-etapiks on alanud.

Estonia ralli korraldajate sõnul käib jutt suvisest etapist ja ralli asukoht pole veel 100% kindel. Kokku peab saama trassi, millest kiiruskatseid on pea 400 kilomeetrit. Kaalumisel oli mitmeid variante, nagu näiteks koostöö Läti või Soomega, et pidada võistlus kahe riigi territooriumil, kuid lõpuks jäi siiski sõelale ainult Eestis korraldatav võistlus. Tööd on palju ja korraldajate eesmärk on teha nii sõitjatele kui publikule meeldiv ralli, et antud koostöö võiks jätkuda ka järgmistel aastatel. Hetkel on tegu aastase lepinguga.

Lisaks tehasemeeskondadele, kelle hulka loodetavasti kuulub selleks ajaks ka Toyota, meelitab Eestis sõidetav autoralli MM-etapp siia hulgaliselt välisturiste, sest Eesti maine ralliriigina on tänu meie sõitjatele ja korraldajatele maailmas juba praegu hea.

Kohtumiseni 2020. aasta autoralli MM-etapil Eestis.